۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۱۹:۰۵
کد خبر: 82517571
۰ نفر
كشته و ناپدید شدن ۲۵ كوهنورد چینی

پكن - ایرنا - گزارش ها حاكی است كه در پی سقوط بهمن و توفان برفی در منطقه كوهستانی در مركز چین در این هفته تاكنون 2 كوهنورد جانشان را از دست داده اند و از سرنوشت ۲۳ نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.

به گزارش ایرنا، این حادثه زمانی رخ داد كه گروهی مركب از ۳۰ كوهنورد چینی به مناسبت تعطیلات روز كارگر در این هفته راهی منطقه كوهستانی در استان «شا آنشی» در شمال غرب این كشور شده بودند.
تلویزیون محلی این استان گزارش كرده است كه این افراد در كوهستان «چین لینگ» دچار این حادثه شدند و امدادگران هنوز در جستجوی ناپدید شدگان هستند.
این كوهنوردان از چند استان در تركیب یك گروه به این كوهستان صعود كردند و امدادگران می گویند 2 نفر از آنها كشته شده اند كه علت آن توفان برفی و برودت شدید هوا بوده است.
گزارش این رسانه و تارنمای «بیزینس دیلی» چین نیز حاكی است كه از سرنوشت ۲۳ دیگر اطلاعی در دست نیست و این حادثه زمانی رخ داده كه كوهنوردان به ارتفاع ۳۴۷۰ متری صعود كرده بودند.
ادارات و سازمان های ذی ربط منطقه تیم هایی را برای امدادرسانی اعزام كرده اند اما مشكل اینجاست كه هنوز جای كوهنوردان گمشده شناسایی نشده است.
كوهستان «چین لینگ» در مركز چین یكی از بنام ترین مناطق كوهستانی به دلیل برودت بسیار شدید هواست و توفان های برفی آن نیز برای كوهنوردان و كوهنوردی بسیار خطرناك است.
آساق**۲۳۱**1597*انتشاردهنده:فرهاد راستی

سرخط اخبار جهان