كوهپيمايي خانوادگي در آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - به مناسبت گراميداشت هفته معلم و با هدف ايجاد نشاط اجتماعي جمعي از شهروندان آستارا در ارتفاعات روستاهاي كشفي و بهارستان اين شهرستان كوهپيمايي كردند.

داوود دوستدار رئيس هيات ورزش هاي همگاني آستارا صبح جمعه در حاشيه اين برنامه ورزشي به خبرنگار ايرنا گفت: ورزش همگاني آرامش اجتماعي، همرنگي و يكپارچگي مردم را براي زندگي بهتر ايجاد مي كند.
وي تصريح كرد: اين همايش ورزشي با مشاركت هيات ورزش هاي همگاني، اداره ورزش و جوانان، اداره آموزش و پرورش و با حضور ورزشكاران و جمعي از مسئولان آستارا برگزار شد.
وي گفت: 750 نفر از شهروندان آستارايي با سردادن شعارهاي 'در جستجوي سلامت پياده بايد رفت' و 'ورزش صبحگاهي، نيرو، نشاط، شادابي' مسير هفت كيلومتري پر از درخت و پوشش گياهي ارتفاعات كشفي را در 2 ساعت پيمودند و برنامه با صرف صبحانه و اجراي حركات ورزشي خاتمه يافت.
حسين نظري از ورزشكاران شركت كننده در اين برنامه ورزشي گفت: طبيعت بهاري آستارا زيبايي دو چنداني به اين برنامه ورزشي بخشيده است.
وي افزود: اميدواريم برگزاري اين برنامه ها محدود به مناسبت هاي خاص نشود و در طول سال شاهد چنين برنامه هاي مفرحي باشيم.
مهتاب سردي از ديگر شركت كنندگان اين برنامه نيز بيان كرد: مردم اين رويداد ورزشي را با همدلي در آستانه يك رويداد بزرگ سياسي خلق كردند.
وي اظهار كرد: كوهپيمايي از ورزشي هاي مهم و با نشاط است و موجب سلامت جسم و روح انسان مي‌شود و روحيه نشاط را در مردم تقويت مي‌كند.
هاجر حميدي زارع كوهنورد 65 ساله آستارايي نيز گفت: رمز سلامتي هر انساني در ورزش است و متاسفانه گرايش مردم به ورزش كم شده است.
وي افزود: مردم بايد در برنامه هاي زندگي خود زماني را براي ورزش و پياده روي اختصاص دهند تا جامعه اي سالم و دور از بيماري هاي جسمي و روحي داشته باشيم.
امير هروي از كارشناسان اداره ورزش و جوانان آستارا نيز گفت: فعاليت هاي منظم ورزشي باعث كاهش خطر مرگ ناشي از بيماري هاي قلبي، فشار خون و ديابت مي شود.
وي تصريح كرد: در زندگي ماشيني امروز، تحرك بدني افراد، بسيار كم و باعث ناراحتي و بيماري هاي مختلف شده و ورزش همگاني مي تواند فقر حركتي را جبران و سلامتي را تامين كند.
روستاهاي كشفي و بهارستان آستارا داراي جنگلي متراكم و متنوع با درخت هاي راش، افرا، توسكاست و در فصول مختلف چشم اندازهاي متفاوت و كم نظيري به خود مي گيرد و در بسياري مواقع محصور در پوششي از ابر مي شود.
پوشش گياهي متنوع، رقص ابرها و نغمه خوش پرندگان در مسير جنگلي ارتفاعات بهارستان سختي مسير كوهپيمايي را آسان مي كرد.
ارتفاعات بهارستان همواره مورد توجه شهروندان و گردشگران طبيعت دوست قرار مي گيرد و اين مسير در تمام سال، زيبايي منحصر به فردي به خود مي گيرد، اما بهار و پاييز بهترين فصل ها براي برگزاري برنامه هاي كوهپيمايي محسوب مي شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع و سه هزار و 500 ورزشكار در اين شهرستان ساماندهي شده است.
گزارش: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده: كبيري
7105 / 7124/2007