امام جمعه آستارا: فعالان فرهنگي در ترويج اخلاق انتخاباتي نقش آفرين باشند

آستارا - ايرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: اخلاق انتخاباتي بايد مورد توجه نامزدهاي انتخابات باشد و نقش آفريني فعالان فرهنگي و قرآني در ترويج و نهادينه كردن اخلاق حسنه در فضاي انتخابات، ضروري است.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام كاظم حافظ نيا غروب پنجشنبه در جمع فعالان قرآني آستارا افزود: متاسفانه در برخي مواقع شاهد هستيم كه نامزدهاي انتخابات بدون در نظر گرفتن اصول اخلاقي، به تخريب همديگر در فضاي حقيقي و مجازي اقدام مي كنند.
وي اضافه كرد: مومنان با هم برادر ديني هستند و شايسته نيست نامزدي به خاطر دست يابي به پست و مقام دنيوي، به تخريب نامزد ديگر اقدام كند.
وي با بيان اينكه حفظ آبروي مومن در كتاب آسماني قرآن بارها مورد تاكيد قرار گرفته ، اظهار كرد: قرآن نجات دهنده انسان هاست و اگر مي‌خواهيد در دنيا و آخرت به سعادت برسيد، به دستورات آن عمل كنيد.
وي با بيان اينكه متاسفانه زندگي ما با فرهنگ قرآني فاصله دارد، تصريح كرد: با وجود اينكه تلاش هاي زيادي در اين راستا انجام شده، اما فاصله با مفاهيم قرآني زياد است.
حجت الاسلام حافظ نيا خواستار رفع مشكلات موسسات قرآني آستارا شد و افزود: بايد اين مشكلات با همكاري خيران شهرستان حل شود و دولتمردان به موسسات و خانه هاي قرآني توجه ويژه داشته باشند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و داراي سه موسسه قرآني و پنج خانه قرآن است.
بر اساس گزارش ديگري از خبرنگار ايرنا در آستارا ، براي نخستين بار در آستارا مسابقه دو بانوان با هدف ترويج ورزش همگاني و تامين سلامت روحي و جسمي در جاده سلامت اين شهرستان برگزار شد.
رئيس اداره ورزش و جوانان آستارا در آئين اختتاميه اين مسابقه ورزشي به خبرنگار ايرنا گفت: اين مسابقه با شركت 200نفر در دو رده سني زير 35 و بالاي 35 سال در 2 و نيم كيلومتر مسافت برگزار شد و زهرا شهبازي، لعيا سيد رضايي و مريم اسد زاده در رده سني زير 35 سال و خديجه سفالي، نرگس آزاد و افسانه پيروزيان در رده سني بالاي 35 سال به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را كسب كردند.
وحيد خاصي پور ادامه داد: ورزش همگاني پايه و مادر رشته هاي ورزشي است و برگزاري مسابقه هاي ورزشي ويژه بانوان علاوه بر ايجاد انگيزه و نشاط بيشتر، مروج فرهنگ ورزش در جامعه است.
اهداي لوح يادبود و جايزه به نفرات برتر از بخش هاي ديگر آئين اختتاميه مسابقه دو همگاني بانوان آستارا بود.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده: كبيري
7105 / 7124/2007