معاون فرماندار آستارا: جوانان اين شهرستان براي حضور پر شور در انتخابات آماده اند

آستارا - ايرنا - معاون سياسي و اجتماعي فرماندار آستارا گفت: انتخابات بستر نقش آفريني جوانان را فراهم مي كند تا در تعيين سرنوشت خود و كشورشان دخالت كنند و قشر جوان آستارا براي حضور پر شور در انتخابات آماده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، محمد مهدي مظفري روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان آستارا افزود: اگر جوانان كشور با وحدت كلمه از رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب پيروي كنند، تلاش هاي دشمنان نظام و انقلاب اسلامي براي تضعيف پايه هاي اعتقادي و مذهبي آنان تاثيرگذار نخواهد بود.
وي اضافه كرد: نسل جوان دوران انقلاب اسلامي براي تحقق آرمان هاي انقلاب گام هاي موثر و ارزشمندي برداشت و روحيه استقلال و عزت اين ملت را زنده نگه داشت.
وي با اشاره به اينكه رسيدگي به اشتغال جوانان بايد حالت كاربردي به خود بگيرد، اظهار كرد: مهم ترين نياز جوانان اشتغال است و تمام دستگاه هاي متولي بايد جهت تحقق اين هدف به ياري دولت بشتابند.
مظفري خواستار راه اندازي بانك اطلاعاتي جوانان آستارا شد و گفت: در دستگاه هاي شهرستان پراكندگي هايي در امور جوانان وجود دارد كه با تشكيل بانك اطلاعاتي مي توان امور جوانان را بهتر ساماندهي كرد.
وي با اشاره به اينكه به واسطه اين بانك اطلاعاتي خدمات دهي به جوانان با شتاب بيشتر انجام خواهد شد، تصريح كرد: بايد جوانان برتر را شناسايي و حوزه فعاليت آنها را مشخص كنيم و به صورت يك تشكل در آوريم.
رئيس اداره ورزش و جوانان آستارا نيز در ادامه اين جلسه گفت: چهار سازمان مردم نهاد با مشاركت جوانان در حوزه هاي مختلف شهرستان آستارا فعال است و پيش بيني مي شود تا پايان سال جاري تعداد آنها به 10 سازمان افزايش يابد.
وحيد خاصي پور با اشاره به اينكه بايد به جوانان فرصت تصميم گيري و فعاليت در حوزه هاي مختلف را داد، افزود: سازمان هاي مردم نهاد نقش بسيار مهمي در بهبود وضعيت جوانان دارند و بايد از آنها حمايت شود.
وي ادامه داد: خوشبختانه در دولت تدبير و اميد مكان هاي مناسبي براي فعاليت جوانان و نوجوانان شهر و روستا فراهم و باعث ارتقاي روحيه نشاط و سلامت آنها شده است.
وي با اشاره به اضافه شدن سه هزار و 265 متر مربع به سرانه فضاي ورزشي اين شهرستان در سال گذشته، گفت: اين شهرستان داراي 34 هزار و 677 متر مربع فضاي روباز و 9 هزار و 897 متر مربع فضاي سر پوشيده ورزشي است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و سه هزار و 500 ورزشكار با بيمه ورزشي در اين شهرستان ساماندهي شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070