۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۱۸:۰۲
کد خبر: 82516702
۰ نفر
فرماندار: صنايع دستي آستارا نيازمند برند سازي است

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: صنايع دستي اين شهرستان قابليت عرضه در بازارهاي مختلف را دارد و براي رسيدن به جايگاه واقعي خود به برند سازي نيازمند است.

به گزارش خبرنگار ايرنا يونس رنجكش روز پنجشنبه در بازديد از كارگاه هاي گليم بافي، سفال و صنايع چوب روستاي عنبران شهرستان مرزي بندر آستارا افزود: برند سازي نقش مهمي در هويت يابي صنايع دستي آستارا و توسعه فرهنگ كسب و كار و رونق اقتصادي منطقه دارد.
وي ياد آور شد: توليدات متنوع و با كيفيتي در آستارا داريم و به دليل شخصي و خصوصي بودن مكان توليد، از ديد مشتري دور مانده است.
وي اضافه كرد: سرمايه گذاران بخش صنايع دستي بايد با توجه به روش هاي نوين بازاريابي، زمينه هاي حضور بيشتر توليدات آن را در بازار هاي داخلي و خارجي فراهم كنند.
رنجكش ادامه داد: مسئولان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بايد زمينه آشنايي سرمايه گذاران و صاحبان حرفه براي ورود به بازار و دست يابي به هويت صنايع دستي منطقه را فراهم كنند.
او گفت: اين شهرستان داراي قابليت هاي بسياري در عرضه صنايع دستي است و مي تواند بازارهاي منطقه را تحت تاثير قرار دهد.
رنجكش اضافه كرد: انتخاب روستاي عنبران آستارا به عنوان دهكده صنايع دستي نقش مهمي در توسعه كار آفريني و ايجاد اشتغال و رفع بيكاري دارد و بايد از اين فرصت استفاده كرد.
وي ادامه داد: ساليانه آثار زيادي به ارزش ميليون ها تومان توسط صنعت گران صنايع دستي در اين روستا توليد مي شود و سرمايه گذاري براي برند سازي آن مي تواند تحولات خوبي در آستارا ايجاد كند.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و روستاي عنبران بخش مركزي اين شهرستان، به عنوان دهكده صنايع دستي از شهرت زيادي برخوردار است.
دريافت خبر: عيسي پاشاپور ** انتشاردهنده: كبيري
7124/2007