براي مقاومت جامعه در بحران ها بايد آموزش هلال احمر فراگير شود

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: آموزش هاي امداد و نجات جمعيت هلال احمر بايد فراگير شود تا جامعه اي آماده در مقابل بحران ها داشته باشيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، يونس رنجكش روز پنجشنبه به مناسبت هفته صليب سرخ و هلال احمر در ديدار با كاركنان و امدادگران جمعيت هلال احمر آستارا در فرمانداري اين شهرستان افزود: تاثير گذار بودن مجموعه هلال احمر در مقابله با حوادث طبيعي و غير طبيعي بر كسي پوشيده نيست.
وي با اشاره به اينكه جمعيت هلال احمر ايران با حدود يكصد سال سابقه، اقدامات موثري در كشور انجام داده است، تصريح كرد: استفاده از توانمندي نيروهاي آموزش ديده و پاسخگويي سريع در زمان طلايي حادثه باعث به حداقل رسيدن ميزان تلفات و كاهش صدمات و خسارت مي شود.
وي بيان كرد: جامعه بشري نيازمند روح تفاهم، دوستي و ارزش هاي انساني است و مشاركت مردم براي انجام كارهاي بشردوستانه و خيرخواهانه ضرورت دارد.
رنجكش بيان كرد: بسياري از خيران با اعتماد به جمعيت هلال احمر، كمك هاي نقدي و غير نقدي ارائه مي دهند و اين نقش موثري در تقويت روحيه نوعدوستي در جامعه دارد.
رئيس جمعيت هلال احمر آستارا نيز در اين ديدار گفت: اين جمعيت در سال گذشته چهار خانه هلال را در اين شهرستان راه اندازي كرده و بهره گيري از ظرفيت اعضاي داوطلب و امدادگر در پاسخگويي مناسب و موثر به حوادث از هدف هاي خانه هاي هلال است.
حسين خورشيدي تصادفات حوزه استحفاظي جمعيت هلال احمر آستارا در سال گذشته را 41 مورد عنوان كرد و گفت: پايگاه ثابت و شبانه روزي امداد و نجات محور آستارا-اردبيل در سال گذشته 56 مصدوم را به مراكز درماني انتقال داده و 14 نفر را به صورت سرپايي درمان كرده است.
در اين آئين فرماندار آستارا با پر كردن فرم عضويت، عضو داوطلب جمعيت هلال احمر اين شهرستان شد.
13 تا 19 ارديبهشت ماه، هفته صليب سرخ و هلال احمر است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124