دولت در پرداخت پاداش فرهنگيان بازنشسته با مجلس همكاري كرد

آستارا - ايرنا - نماينده مردم آستارا در مجلس شوراي اسلامي گفت: معلمان از اقشار زحمتكش و فرهيخته جامعه هستند و دولت با استقبال از پيگيري پرداخت پاداش فرهنگيان بازنشسته از سوي مجلس، مطالبات آنها را پرداخت كرد.

ولي داداشي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: دولت و مجلس دغدغه رفع مشكلات مردم و فرهنگيان را دارند و در اين راستا از همه ظرفيت ها و توان موجود استفاده مي شود.
وي اظهار كرد: مشكلات وزارت آموزش و پرورش مربوط به دولت تدبير و اميد نيست بلكه از قبل بوده است و بايد سازمان اين وزارتخانه در شان معلمان و فرهيختگان جامعه باشد.
وي بيان كرد: جايگاه معلم از منظر اسلام و فرهنگ ايراني رفيع است و بايد خدمات وزارت آموزش و پرورش به اين قشر شريف در حد انتظار و متناسب با شان معلمان دلسوز باشد.
داداشي ادامه داد: مجلس دهم مدافع حقوق معلمان است و استخدام نيروهاي حق التدريس و پرداخت مطالبات فرهنگيان را پيگيري كرده است.
به گفته سجاد موسوي مدير آموزش و پرورش آستارا، با پيگيرهاي وزارت آموزش و پرورش و اداره كل آموزش و پرورش استان گيلان، 31 ميليارد ريال بابت پاداش پايان خدمت 43 فرهنگي بازنشسته سال 95 شهرستان آستارا پرداخت شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان قرار دارد و حدود يك هزار معلم در 136 مدرسه دولتي و غير دولتي آن به 14 هزار دانش آموز تدريس مي كنند.
خبرنگار: عيسي پاشاپور ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7124/6070