برترین های مبلغان دینی كشور مسلط به زبان های خارجی معرفی شدند

اصفهان - ایرنا - نفرات برتر دومین المپیاد علمی مبلغان دینی مسلط به زبان های خارجی در اصفهان معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، در مراسم اختتامیه این المپیاد علمی كه چهارشنبه شب در سالن شهروند اصفهان برگزار شد، 10 نفر از مبلغان دینی مسلط به زبان های یاد شده معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
در رشته زبان عربی این المپیاد به ترتیب ' محمد باقر اسدی ' از زنجان، ' وحید یحیایی ' از شاهرود، ' محمد ابراهیم اخوان دردشتی ' از اصفهان ، ' اصغر كدخدایی ' از اصفهان و حجت الاسلام و المسلمین ' حمیدرضا غریب رضا ' از اهواز رتبه های اول تا پنجم را به دست آوردند.
همچنین در رشته زبان انگلیسی به ترتیب حجت الاسلام و المسلمین ' مصطفی رستگار ' از كرمانشاه ، ' سید مهدی یار احمدیان ' از اصفهان ، حجت الاسلام و المسلمین ' احسان احمدی ' از تهران، حجت الاسلام و المسلمین ' محمد تاجیك ' از شهر ری و حجت الاسلام و المسلمین ' سید محمد حسینی راغب از البرز عنوان های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند.
به نفرات اول تا پنجم این المپیاد به ترتیب با اهدای سه سكه بهار آزادی، 2 سكه بهارآزادی، یك سكه بهارآزادی، 600 هزار تومان و 500 هزار تومان به همراه لوح تقدیر و تندیس اهدا شد.
معاون آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان در این مراسم با اشاره به اینكه المپیاد علمی مبلغان مسلط به زبان های خارجی با 221 شركت كننده و در سه مرحله برگزار شده است، افزود: مرحله اول بصورت اینترنتی ، مرحله دوم بصورت كتبی و مرحله سوم بصورت مصاحبه برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین ' علی اكبر صافی اصفهانی'، افزود: 153 نفر به مرحله اول، 139 نفر به مرحله دوم و 48 نفر به مرحله سوم راه یافتند كه در نهایت 10 نفر با كسب امتیازهای لازم در رشته های عربی و انگلیسی به عنوان برترین ها معرفی شدند.
وی افزود: این المپیاد با همكاری دانشگاه باقرالعلوم (ع) ، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع جهانی اهل البیت (ع) ، انجمن علمی ترجمه و زبان های خارجی حوزه علمیه و معاونت بین الملل حوزه علمیه برگزار شد.
معاون آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: 48 نفر راه یافته به مرحله نهایی این المپیاد برای همكاری با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به این سازمان معرفی خواهند شد.
مركز آموزش زبان های خارجی دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان فعالیت خود را از سال 76 خود را آغاز كرد و در حال حاضر 221 طلبه مشغول فراگیری 6 زبان از جمله عربی ، انگلیسی، اسپانیایی، چینی، فرانسوی و آلمانی در این مركز هستند.
2093 ** خبرنگار و انتشاردهنده: اصغر دواتگر

سرخط اخبار استان‌ها