معاون وزیر فرهنگ وارشاداسلامی: نیازمند تولید محتوا در فضای مجازی هستیم

بندرعباس - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تولید محتوا را مهمتر از تامین اعتبار دانست و گفت: نیازمند تولید محتوا در فضای مجازی هستیم كه اگر نتوانیم این نیاز را برآورده كنیم با شكست روبه رو می شویم.

به گزارش ایرنا ، علی اصغر كاراندیش روز چهارشنبه در همایش شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان كه با حضور اعضای كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی در بندرعباس برگزار شد، افزود: باید بتوان محتوا را به مخاطب به درستی منتقل و فرهنگ سازی را در جامعه نهادینه كرد و ارتقا داد.
وی اظهار داشت: همه معتقدند برای رسیدن به توسعه همه جانبه باید توسعه فرهنگی در اولویت باشد ولی در عمل كمترین توجه به بخش فرهنگ می شود.
وی گفت :یكی از معضل ومشكل های كنونی جامعه همین بوده و حتی نتوانسته ایم حداقل فرهنگ سازی را در گفت و گو ایجاد كنیم.
وی ادامه داد: حتی 2 نفر نمی توانند گفت و گوی معتدل و مناسب با هم داشته باشند و این موضوع در مسائل سیاسی و اجتماعی هم وجود دارد.
وی اضافه كرد: ساختارها همچون شورای فرهنگ عمومی در مركز و استان ها شكل گرفته، همه دستگاه ها در مسائل فرهنگی نقش دارند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این شورا باید برنامه ریزی ها و كارهای فرهنگی بشود و هر دستگاه وظیفه دارد در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه قدم بردارد.
كار اندیش خاطرنشان كرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه های مختلف قرآنی ؛ فرهنگی ، هنری سیاسی و مطبوعاتی و رسانه های دیجیتال فعالیت هایی دارد و در این سه سال اعتبار این وزارت خانه به 2 برابر افزایش یافته است.
وی ابراز داشت: فعالیت های مختلف وزارتخانه با این افزایش اعتباری گسترش یافته و موسسه های قرآنی به330 هزار موسسه رسیده ، كانون های مساجد افزایش یافته اند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: یارانه مطبوعات و كتاب در این 3 سال افزایش یافته و در نشر كتاب به 86 هزار عنوان كتاب در سال رسیده ایم.
به گفته وی، در 60 كشور رایزن فرهنگی داریم كه می توانیم از وجود آنها برای معرفی فرهنگ غنی كشور در دنیا استفاده كرد.
3219/6048 /1484
خبرنگار : عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده : اصغر رضاخانی