احتمال جان باختن تعدادی از كارگران در انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر

گنبدكاووس - ایرنا - یك مسوول آگاه محلی گفت: شدت انفجار در معدن زغال سنگ شهرستان آزادشهر استان گلستان بالا بوده است و به احتمال زیاد تعدادی از كارگران حبس شده در همان لحظه اولیه انفجار جان باخته اند.

وی كه به خاطر حساسیت موضوع خواست نامش در این خبر درج نشود؛ افزود: علت انفجار خارج نشدن گاز از داخل معدن بوده است و چون حادثه در زمان تغییر شیفت كارگران رخ داد؛ عده ای زیادی در پیرامون نقطه انفجار بوده اند.
وی ابراز داشت: در عین حال هنوز معلوم نیست دقیقا چه تعداد از كارگران در داخل معدن گرفتار شده باشند.
به گزارش ایرنا در پی این حادثه نیروهای امداد و نجات از شهرهای مختلف استان گلستان با امكانات و تجهیزات مختلف و استفاده از بالگرد به محل حادثه اعزام شده اند.
علی یازرلو مدیركل روابط عمومی استانداری گلستان نیز زمان حادثه را مقارن ساعت 12:45 دقیقه امروز اعلام كرد و ابراز داشت: استاندار گلستان شخصا در حال عزیمت به محل است.
همچنین صادقعلی مقدم مدیركل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان از محل حادثه در گفتگوی تلفنی با ایرنا ابراز داشت: 40 تا 50 نفر در تونل معدن بر اثر ریزش ناشی از انفجار گرفتار شده اند و نجات آنها بیش از همه چیز به تخصص و سرعت عمل معدن كاران برای آواربرداری و جستجو بستگی دارد.
معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر بخشی از معادن زغال سنگ البرز شرقی در 90 كیلومتری شرق گرگان است كه گفته می شود افزون بر 500 كارگر در آن مشغول فعالیت هستند.
/3039/6203
*خبرنگاران: لكزانوری، سالارنیا، تیموریان **انتشار: كرمانی