ذوالنور:رئیسی و قالیباف احتمالا می مانند تا انتخابات به دور دوم بكشد

قم - ایرنا - یك نماینده اصولگرای قم در مجلس شورای اسلامی گفت كه احتمالا با هدف كشاندن انتخابات ریاست جمهوری به مرحله دوم، سیدابراهیم رییسی و محمدباقر قالیباف - دو نامزد مورد حمایت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی موسوم به «جمنا»- به نفع یكدیگر در انتخابات 29 اردیبهشت كنار نخواهند رفت.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور در همایش بصیرتی «حماسه حضور» در مسجد اهل بیت(ع) قم اظهارداشت:« اگر تشخیص این باشد كه با كنار رفتن یكی از نامزدهای اصولگرا، پیروزی حاصل می شود، از بین رئیسی و قالیباف یكی كنار خواهد رفت ولی اگر نیاز باشد هر دو در صحنه بمانند تا انتخابات به دور دوم كشیده شود، هر دو در صحنه می مانند.»
این اظهارات ذوالنور در شرایطی بیان می شود كه جمنا تاكنون بارها اعلام كرده است كه نامزدهای موردحمایت آن تعهد كتبی داده اند كه تا پیش از روز رای گیری در 29 اردیبهشت به نفع یكدیگر از صحنه انتخابات كنار بروند تا در نهایت، نامزد نهایی باقی بماند.
ذوالنور در ارزیابی خود در مورد تمایز بین قالیباف و رئیسی گفت: «من در مناظره، آقای قالیباف را بهتر دیدم و نظر سنجی ها نیز حاكی از برتری آقای قالیباف است ولی آقای رئیسی هم قابلیت زیادی برای اداره كشور داد.»
این منتقد دولت ادامه داد: آقای روحانی و جهانگیری امسال هم با واژه منسوخ شده «گازانبری» وارد مناظره و رویارویی با قالیباف شدند و تاثیراتی را هم برجای گذاشتند ولی از آن طرف هم برخی اصلاح طلبان بعد از مناظره، عبور از روحانی را كلید زدند.
وی در پاسخ به گلایه یكی از طلاب كه گفت لاریجانی نماینده مراجع تقلید، جامعه مدرسین و مردم ولایی قم است و ناطق نوری رئیس سازمان بازرسی دفتر رهبری، اما چرا اینها به جای حمایت از نیروهای انقلابی، از روحانی حمایت كرده اند؟، گفت: از نظر قانونی مانعی برای لاریجانی و ناطق نوری در حمایت از روحانی نیست ولی آرزوی ما این بود كه با توجه به جایگاه این دو شخصیت، حداقل در این انتخابات سكوت می كردند.
ذوالنور افزود:از نظر ما، قالیباف و رئیسی هر دو كاندیدای نیروهای انقلاب هستند و این دو كاندیدا در نهایت حكمیت جمنا را می پذیرند.
وی همچنین ابراز عقیده كرد:« متاسفانه دشمنان به جای تحریم انتخابات دنبال تغییر ساختاری هستند، آنها می خواهند با فراخوان های گسترده ،جمعیتی كه با نظام عناد دارد را پای صندوق های رای كشانده و افرادی را انتخاب كنند كه زمینه تغییرات ساختاری را خود به خود فراهم آورند.»
ذوالنور در ادامه سخنانش دستاوردهای دولت یازدهم در زمینه های مختلف از جمله سیاست خارجی، برجام، ایجاد اشتغال ، دیپلماسی اقتصادی ، خودكفایی بنزین و حوزه فرهنگ را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: آنهایی كه در تبلیغات انتخابات گذشته شعار می دادند كه كاری می كنیم كه هم سانتریفیوژ ها بچرخد و هم چرخ اقتصاد، حالا چه بر سر صنعت هسته ای آورده اند؟ ما 19 هزار سانتریفیوژ در نطنز داشتیم كه آنها را به پنج هزار رساندند.
نماینده مردم قم با انتقاد از مجلس دهم گفت: متاسفانه در این دوره مجلس زمینه برای استیضاح رئیس جمهوری به دلیل بی كفایتی وجود ندارد و ای كاش مجلس نهم كه نمایندگان در آن هماهنگی بیشتری با هم داشتند - و اكثریت با اصولگرایان بود-، این كار را انجام می داد.
وی افزود: در مجلس دهم، نمایندگان در بزنگاه ها با نیروهای حزب اللهی همكاری نمی كنند و پیش بینی می شود علی لاریجانی به عنوان رئیس فراكسیون ولایت، ستاد اصولگرایان حامی روحانی را راه اندازی كند.
ذوالنور در تشریح نارضایتی خود از مجلس گفت: متاسفانه قبل از حضور در مجلس، بنده را فردی خشونت طلب و خشن معرفی كردند و همه جا گفتند یك رسایی مسلح وارد مجلس می شود. ببینید آنها با كریمی قدوسی چه كار كردند؟! فضای مجلس، امروز فضای مناسبی نیست.
دراین مراسم برخی طلاب در قالب سوالات شفاهی خواهان كناره گیری ابراهیم رئیسی به نفع محمدباقر قالیباف شدند و عده ای دیگر نیز از علی لاریجانی و ناطق نوری به خاطر حمایت از آقای روحانی انتقاد كردند.
7401/ 6133/1860
خبرنگار- بهمن اطمینان ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری