رای الیوم: گنبد آهنین اسرائیل توان مقاومت در برابر موشك های حزب الله را ندارد

تهران- ایرنا- روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم چاپ لندن در خصوص جنگ احتمالی آینده رژیم صهیونیستی علیه حزب الله نوشت: در جنگ آینده رژیم صهیونیستی علیه حزب الله، گنبد آهنین این رژیم توان مقاومت در برابر موشك های حزب الله و نیروهای آن را كه آرمان شهادت دارند، نخواهند داشت.

این روزنامه عرب زبان نوشت: هر كسی كه این روزها روزنامه های لبنانی و اسرائیلی و نیز برنامه های سیاسی تلویزیون های دو طرف را دنبال كرده باشد به یقین می رسد كه جنگ میان رژیم صهیونیستی با حزب الله لبنان در آینده نزدیك در راه است و بیشتر نشانه ها و تحلیل های تحلیلگران برجسته نظامی این موضوع را تایید می كند.
'در همین راستا چیزی كه باعث می شود این پیش بینی ها واقعی شود، اقدام حزب الله لبنان برای برگزاری یك گردش برای ده ها روزنامه نگار لبنانی و خارجی در جنوب لبنان بوده كه اقدام بی سابقه است، كه طی آن نیروهای حزب الله در یكی از دشت ها با سلاح های كامل خود ظاهر شدند، آن هم در چند متری مرزهای فلسطین اشغالی كه پیامی واضح است كه می گوید حزب الله تهدیدهای اسرائیل برای راه اندازی جنگ را كاملا جدی گرفته است.'
رای الیوم به نقل از روزنامه راستگرای صهیونیستی جزالم پست می نویسد، این روزنامه چند روز پیش فاش كرد كه اسرائیل در سایه پیش بینی آغاز جنگ، طرحی برای تخلیه صدها هزار اسرائیلی مقیم در منطقه «الجلیل» در نزدیكی مرزهای لبنان دارد و كارشناسان آكادمیك اسرائیل بر این باورند كه رسیدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریكا به كاخ سفید و حمایت بی حد و حصرش از «بنیامین نتانیاهو» كه با اتهام های زیاد فساد رو به روست و نیز گرد آوردن كشورهای عربی از جمله مصر و اردن و برخی كشورهای حاشیه خلیح فارس برای تشكیل 'ناتوی خاورمیانه' علیه ایران چه بسا میزان نگرانی نسبت به وقوع جنگ را بالا می برد.
همچنین كارشناسان نظامی صهیونیست تأكید می كنند كه حزب الله بیش از صد هزار موشك در ابعاد و حجم های مختلف دارد و در صورت وقوع جنگ، حزب الله می تواند روزانه دو هزار موشك به عمق سرزمین های اشغالی شلیك كند و این بسیار بیشتر از 150 موشكی است كه حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه در سال 2006 به سمت سرزمین های اشغالی شلیك كرد.
این روزنامه فرامنطقه ای می نویسد، سران رژیم صهیونیستی حزب الله لبنان را خطرناك تر (قوی تر) از هر زمانی در گذشته می دانند، بخصوص كه قدرت و مهارت های جنگی این جنبش افزایش یافته و زرادخانه آن پر از موشك های مدرن و پیشرفته است، امری كه باعث می شود تا رژیم اسرائیل نتواند با حمله پیشگرانه سعی در كم كردن میزان تلفات خود داشته باشد و هیبت را به ارتش اسرائیل پس از شكست در جنگ های اخیر نوار غزه و پیش از آن جنگ جولای در لبنان در سال 2006باز گرداند.
'نظریه بازها كه بر طبل جنگ می كوبند، می گوید كه این حمله پیشگیرانه پیش از آن كه حزب الله توان هجومی بزرگتری به دست آورد و به دلیل آن كه اكنون در جنگ سوریه سرگرم می باشد، ضروری است، علاوه بر آن تلفات اسرائیل اكنون بسیار كمتر از جنگ دو و سه سال آینده خواهد بود.
چیزی كه بیش از همه اكنون سران رژیم اسرائیل را نگران می كند، گسترش استقرار حزب الله لبنان و حامیان آن در جنوب سوریه و گشودن جبهه جولان است. در حال حاضر نزدیك به 25 هزار نیرو از پاكستان، افغانستان و عراق در سوریه حضور دارند و ممكن است این نیروها شاخه های نظامی حزب الله در جولان شوند. این نكته ترور دو شهید «سمیر قنطار» و «جهاد عماد مغنیه» را تفسیر می كند كه با كارشناسان نظامی مقاومت برای احیای این جبهه برنامه ریزی می كردند.
این روزنامه چاپ لندن می نویسد، تهدید به حمله به انبارهای گاز سمی در شهر «حیفا» و نیروگاه هسته ای دیمونا و چاه های گاز و سكوهای گازی در دریای مدیترانه توسط سید «حسن نصرالله» رهبر حزب الله در چند سخنرانی اخیر خود فقط در چارچوب جنگ روانی صورت نگرفته بلكه بازتاب دهنده حالت اعتماد به نفس روز افزون رهبر مقاومت جنوب و برای ایجاد رعب و وحشت در قلب اسرائیلی هاست.
این روزنامه برآورد كرده كه حمله هفته گذشته رژیم اسراییل به انبار سلاح در نزدیكی دمشق كه گفته می شود وابسته به حزب الله لبنان بوده، چه بسا برای به چالش كشیدن روسیه و حزب الله و در تنگنا قرار دادن رهبران سوریه بوده است، لیكن این مثلث خویشتنداری كرده و با این موشك ها مقابله نكردند و پاسخ ندادند آن هم به دلایلی كه همچنان مبهم است، اما برخی بر این باورند كه پاسخ پیش رو، استراتژیك خواهد بود.
این روزنامه در این تحلیل پیش بینی می كند كه صحنه در دو جبهه لبنان و سوریه آماده جنگ است و حالت آرامش چه بسا طول نخواهد كشید، به ویژه آن كه جنگ آینده در صورتی كه شعله ور شود، تنها ضد حزب الله نخواهد بود بلكه شاید مقدمه ای برای جنگ علیه دیگر كشورها نیز باشد.
در پایان تحلیل رای الیوم آمده است: هیچ گنبد آهنینی در جهان نمی توانند با دو هزار موشك كه به مانند باران بر سر شهرهای و شهرك های صهیونیست نشین در فلسطین اشغالی خواهد بارید، مقابله كند و چه بسا اوضاع با پیوستن جنبش حماس و دیگر گروه های مبارز فلسطینی مانند جهاد اسلامی و جبهه مردمی و نیروهای مقاومت مردمی به این جنگ و رها كردن عنان زرادخانه موشك های شان برای حمله به اهداف اسرائیلی در جنوب، خطرناك تر شود، زیرا این جنگ در صورت وقوع آن، مادر و پدر جنگ ها و چه بسا آخرین جنگ خواهد بود و پیروزی های عربی - اسلامی بیش از هر زمانی در گذشته محتمل تر است آن هم به یك دلیل ساده زیرا كسانی كه نماینده عربها و مسلمانان هستند نه ارتش های سنتی «شكم بزرگ» بلكه گروه های مقاومت مومن هستند كه چشم به شهادت دارند.
این جنگی است كه امت های عرب و اسلامی را متحد می كند و به حالت های اختلاف و چند دستگی پایان می دهد و نیز به همه تلاش ها برای تبدیل رژیم اسرائیل از دشمن به دوست پایان می دهد و هیچ مساله ای به جز مساله فلسطین نیست كه آنها را متحد سازد.
خاورم**9366**1275
مترجم:صغری رحیمی*انتشار دهنده: مجید جعفری