پاسداران، وارثان به حق سرور و سالار آزادگان تاریخ هستند

تهران - ایرنا - هر ساله در تقویم رسمی كشور سوم شعبان‌المعظم سالروز میلاد حضرت امام حسین (علیه السلام) و روز پاسدار گرامی داشته می شود، روزی با شكوهی كه در آن پاسداران به عنوان وارثان به حق سرور و سالار آزادگان تاریخ معرفی می شوند.

حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران در پیامی در هفتم تیر سال 1358خورشیدی مصادف با سوم شعبان سال 1399 قمری سالروز ولادت امام حسین(ع)، این روز را روز «پاسدار» نامیدند.
نامیدن روز ولادت با سعادت حضرت سید الشهدا(ع) به عنوان روز پاسدار از سوی امام راحل (ره) را باید بهترین و نیكوترین نام گذاری روزهای تاریخ انقلاب اسلامی نامید.
امام خمینی(ره) در پیام خود فرمودند: روز مبارك سوم شعبان المعظم را كه روز طلیعه پاسدار و پاسداری از مكتب مترقی اسلام است، به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب اسلامی تبریك عرض می كنم و بحق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم.
آری، بدون شك امروز پاسداری از نظام اسلامی یك تكلیف است كه تعهد، شجاعت و هوشیاری خمیرمایه این تكلیف الهی است و پاسداران انقلاب اسلامی به حق ثابت كردند كه لیاقت انجام این رسالت خطیر را دارند.
همه افتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن است كه تلاش دارد در راه حضرت حسین بن علی (ع) بزرگ پاسدار اسلام و فرهنگ عاشورا در عصر جاهلیت مدرن گام بر دارد و كارنامه سی و هشت ساله سپاه حاكی از آن است كه همواره در خط رهبری و مقام عظمای ولایت ره سپرده است.
سپاه پاسداران شجره طیبه و درخت تناور انقلاب اسلامی است. همان نهاد انقلابی كه بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی درباره اش فرمودند «اگر سپاه نبود كشور هم نبود.»
سپاه رشد و بالندگی خود را در میادین تحت نبرد و بحران های رنگارنگ بدست آورده و از آن چنان آب دیدگی برخوردار است كه نه سیاست بازان و قدرت طلبان داخلی و نه دشمنان خارجی و استكبار جهانی با همه ترفندهایی كه به كار می گیرند، قادر نیستند روند رو به توسعه این نهاد كه حقیقتا رسالت خود را پاسداری از اصول و ارزشهای انقلاب می داند، متوقف سازند.
در مقاطع مختلف بیش از سه دهه تلاش بی وقفه سپاه، دشمنان داخلی و خارجی، گروهك ها و سازمانهای سیاسی به كرات تلاش كرده اند تا با هجمه به پاسداران سبز پوش و ولایت مدار این مرز و بوم یكی از پایه های مستحكم انقلاب را به چالش در آورند.
ملت هوشیار ایران اسلامی برخوردهای گوناگون داخلی و خارجی را با این نهاد كه صداقت خود را در پاسداشت انقلاب و اسلام عزیز وآحاد مردم در صحنه های خون و شهادت به اثبات رسانیده است، هرگز فراموش نمی كنند.
بی شك پاسداران انقلاب اسلامی همواره در خدمت انقلاب و نظام بوده و پاسداری و حراست از كشور و انقلاب را در هر صحنه و عرصه ای بخوبی می دانند و قدرت های شیطانی جهانی نمی توانند از این سد آهنین نفوذ كنند.
سوم شعبان و روز پاسدار در حقیقت روز تجدید عهد و پیمان پاسداران و ره پویان حریم ولایت و جان نثاران آیین حق با ساحت مقدس و نورانی سرچشمه فیاض و معرفت حسین بن علی (ع) است كه بی گمان تا ابد نشان شكوه انسان خدا مدار خواهد بود.
آری امروز و پس از سال 38 سال از زمان نامگذاری سوم شعبان المعظم به عنوان روز پاسدار، پاسداران سبز پوش این نهاد انقلابی در تبعیت از ولی­ فقیه و رهبر عظیم الشأن­ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رحمة الله علیه) با ایمان و عمل انقلابی، بصیرت نافذ و شجاعت و سلحشوری كم ­‌نظیر، جبهه دشمنان انقلاب اسلامی را مات و مبهوت نقش‌­آفرینی­‌ های شگفت ‌­آور خود ساخته‌ اند.
و دوباره در آستانه روز با شكوه پاسدار باید با خود زمزمه كنیم؛ پاسداران ای وارثان بدر و حنین، پاسداران ای رهروان راه حسین، پاسداران ای حافظان مرز و بلاد، پاسداران ای یاوران پیر خمین،عشق و آزادگی نقش سیمایتان، نور فرزانگی زیو والایتان، شور دلدادگی نور فرزانگی، ظاهر از رویتان باهر از رأیتان، لرزه افكنده بر جان خود كامگان،بانگ تكبیرتان عزم والایتان.
سوم شعبان المعظم سالروز ولادت سومین اختر تابناك آسمان هدایت و ولایت امام حسین(ع) و روز پاسدار بر تمامی سپاهیان غیور و مدافع راستین ولایت مبارك باد.
اجتمام(5)** 7029**1569** تنظیم: فرهاد شرف پور ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej