نماینده آستارا: خدمات حوزه سلامت در كشور رضایت بخش است

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: به بركت نظام جمهوی اسلامی و توجه دولت تدبیر و امید، خدمات حوزه سلامت در كشور رضایت بخش است و در حوزه های مهم سلامت و امنیت به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته ایم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ولی داداشی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مركز جامع سلامت روستای عنبران بخش مركزی آستارا گفت: كمبودهای حوزه بهداشت و درمان آستارا با پیگیری های انجام شده توسط وزارت بهداشت و درمان بزودی برطرف خواهد شد و ساخت واحد دیالیز و راه اندازی دستگاه سی تی اسكن بیمارستان جدید آستارا از اولویت ویژه برخوردار است.
وی با اشاره به اینكه فرهنگ وقف زمین توسط خیران برای ساخت مراكز علمی و درمانی دارای اهمیت است، اضافه كرد: با نهادینه ساختن این سنت حسنه در جامعه می توان زمینه های عمران و آبادانی كشور را فراهم كرد.
امام جمعه آستارا نیز در این آیین گفت: خوشبختانه اتفاقات خوبی را در حوزه بهداشت و درمان شهرستان آستارا شاهد هستیم و نمونه های بارز آن افتتاح بیمارستان 132 تختخوابی و مركز جامع سلامت روستایی است.
حجت الاسلام كاظم حافظ نیا با اشاره به اینكه توجه به عمران و رفاه مناطق محروم روستایی دارای پاداش زیادی نزد خداوند است، افزود: روستاییان همواره در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی نقش مهمی داشته و دارند و آبادانی این مناطق توسعه همه جانبه كشور را در پی خواهد داشت.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا نیز گفت: طرح تحول نظام سلامت از موفق ترین طرح های دولت است و زمینه كاهش هزینه های درمانی هموطنان را فراهم كرده است.
وحید پورحضرت افزود: از زمان روی كار آمدن دولت تدبیر و امید بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با اعتباری بالغ بر 560 میلیارد ریال، خانه بهداشت روستای خلیله سرای بخش لوندویل با اعتباری بالغ بر 960 میلیون ریال، خانه بهداشت دهستان حیران آستارا با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال و مركز جامع سلامت عنبران با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 500 میلیون ریال در این شهرستان افتتاح شده است.
وی ادامه داد: درمانگاه تخصصی آستارا نیز با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال به مساحت 600 متر مربع در حال ساخت است و با تكمیل آن در سال جاری سطح خدمات تخصصی حوزه سلامت آستارا ارتقا خواهد یافت.
به مناسبت هفته سلامت و با هدف تسهیل دسترسی روستاییان به خدمات بهداشتی درمانی، مركز جامع سلامت روستای عنبران آستارا به بهره برداری رسید.
سرپرست شبكه بهداشت و درمان آستارا روز پنجشنبه در آیین افتتاح این مركز درمانی گفت: ساختمان این مركز به مساحت 480 متر مربع است و زمین آن به مساحت یكهزار و 750 متر مربع توسط خانواده خیر شفیقی اهدا شده است.
شهرام حسین نژادی افزود: این مركز جامع سلامت با بهره مندی از تیم كامل پزشكی، دندانپزشكی و ماما، چهار هزار و 200 نفر را در روستاهای عنبران، هجرت، شیخ محله و عسگر آباد آستارا تحت پوشش درمانی قرار می دهد.
وی با بیان اینكه این مركز درمانی با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 500 میلیون ریال و در مدت یك و نیم سال تكمیل و تجهیز شده است، اضافه كرد: دولت به بخش سلامت و درمان مناطق محروم روستایی نگاه ویژه ای دارد و در روستای عنبران چهار واحد خانه بهداشت نیز ساخته شده است.
شبكه بهداشت و درمان آستارا با 6 مركز بهداشتی، یك بیمارستان 132 تختخوابی، یك مركز شبانه روزی در بخش لوندویل و 23 خانه بهداشت و حدود 500 نیروی انسانی به مردم خدمات ارائه می كند.
شهرستان آستارا با 62 روستا و 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070