۶ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۱۸:۵۳
کد خبر: 82506887
۰ نفر
بیش از 17 تن ماهی قزل آلا از آستارا به روسیه صادر شد

آستارا - ایرنا - رئیس شبكه دامپزشكی آستارا از صادرات 17 هزار و 964 كیلوگرم ماهی قزل آلا به ارزش 72 هزار دلار از مرز زمینی این شهرستان به روسیه خبر داد.

بهرام پورضرب روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این میزان ماهی سردابی قزل آلا از سنندج با مجوز اداره كل دامپزشكی استان كردستان و با نظارت شبكه دامپزشكی آستارا صادر شد.
وی افزود: در 2 روز گذشته، 14 تن پشم گوسفند به ارزش هفت هزار و 510 دلار از استان اصفهان و 18 تن پنیر خامه ای به ارزش 33 هزار دلار از استان مازندران از مرز زمینی آستارا به روسیه صادر شده است.
اداره كل گمرك آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، كارنه تیر بین المللی، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می كند و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال كشور را دارد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان از مبادی مهم صادرات و واردات كشور است.
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا ، مدیر عامل شركت انبارهای عمومی و خدمات گمركی آستارا از آمادگی این شركت برای سرمایه گذاری در ساخت انبارهای مسقف كالاهای مختلف در محدوده بارانداز راه آهن آستارا - آستارا در خاك ایران خبر داد.
كیومرث مجلسی اظهار داشت: سه هزار میلیارد ریال برای ساخت 70 هزار متر مربع انبار پیش بینی شده و بخشی از آن، از ناحیه شركت انبارهای عمومی و بخش دیگر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی تامین خواهد شد.
وی افزود: بارانداز راه آهن آستارا حدود 62 هكتار مساحت و خط آهن این شهرستان نقش ویژه ای در رونق تجارت در منطقه خواهد داشت.
مجلسی با اشاره به اینكه شركت انبارهای عمومی ایران در 31 نقطه كشور خدمات انبارداری ارائه می كند، تصریح كرد: سال گذشته شركت انبارهای عمومی آستارا به عنوان نخستین شركت در كشور برای استفاده از سیستم جامع گمرك الكترونیك با صرف 2 میلیارد ریال فیبرنوری اجرا و رضایت بازرگانان داخلی و خارجی را فراهم كرد.
412 هزار و 872 تن كالا در سال گذشته در انبارهای عمومی آستارا تخلیه و بارگیری شده بود.
شركت انباهای عمومی و خدمات گمركی آستارا در سال 1353 تاسیس شده و بهره مندی از مبادلات و عملیات گمركی، مجاورت با بندر، دارا بودن شبكه ریلی داخلی هدایت واگن به نزدیك انبارها، سه باب انبار مسقف با 9 هزار مترمربع مساحت، سه باب هانگار (انبار سرپوشیده بدون دیوار) با 27 هزار متر مربع مساحت و یك بارانداز با 11 هزار متر مربع مساحت از مزایا امكانات آن است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070