۶ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۱۸:۳۹
کد خبر: 82506864
۰ نفر
جمع آوري 2 تن زباله از طبيعت آستارا

آستارا - ايرنا - به مناسبت هفته زمين پاك 60 نفر از دانش آموزان، دهياران، محيط بانان و دوستداران محيط زيست از محدوده پناهگاه حيات وحش بخش لوندويل و نوار ساحلي آستارا حدود 2 تن زباله جمع آوري كردند.

رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا عصر چهارشنبه در حاشيه اين برنامه فرهنگي به خبرنگار ايرنا گفت: اجتماع گردشگران در اطراف محدوده پارك طبيعت گردي آستارا موجب انباشت زباله هاي غير بازيافتي مي شود و حيات گونه هاي جانوري را به خطر مي اندازند.
محمد رضا روشني با بيان اينكه بيشتر زباله ها برجاي مانده از روز طبيعت بود، افزود: داشتن محيط زيست سالم مساله اي حياتي است و مردم و گردشگران بايد با رعايت اخلاق طبيعت گردي و آموزه هاي ديني در حفظ طبيعت كوشا باشند.
وي اضافه كرد: آموزش حفاظت محيط زيست در مدارس و مهد كودك‌ها مهم است و بايد برنامه هاي جديدي در دستور كار آموزش و پرورش قرار بگيرد.
دوم تا هشتم ارديبهشت ماه هفته زمين پاك نامگذاري شده است.
پناهگاه حيات وحش لوندويل و تالاب آق آستارا با افزون بر يك هزار و 74 هكتار مساحت از سال 1354 تحت مديريت سازمان حفاظت محيط زيست در آمده است.
در شهرستان آستارا روزانه به طور ميانگين 120 تن زباله توليد و در داداش آباد در نزديكي ساحل خزر دفن مي شود.
بر اساس گزارش ديگري از خبرنگار ايرنا در آستارا 21 كوهنورد عضو هيات كوهنوردي اين شهرستان در ارتفاعات فندقلوي نمين با شعار حفظ محيط زيست كوهپيمايي كردند.
كوهنوردان از مبدا روستاي دگير مانكشي آستارا حركت و در هشت ساعت به ارتفاعات فندقلوي نمين صعود كردند.
منطقه جنگلي فندقلو بخشي از جنگل هاي شرق استان اردبيل و دنباله جنگل هاي نيمه گرمسيري استان گيلان است و چشم انداز آن توجه ورزشكاران و كوهپيمايان را جلب مي كند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان واقع شده و سه هزار و 500 ورزشكار با بيمه ورزشي در اين شهرستان ساماندهي شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070