«قهوه سرد آقای نویسنده» زیرتگرگ وباران

تهران- ایرنا- علاقه مندان به رمان «قهوه‌ سرد آقای نویسنده» 7 ساعت برای خرید این كتاب آن هم زیر تگرگ و باران ایستادند تا ركورددار صف خرید كتاب در ایران شوند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا در حالی كه مراسم رونمایی از رمان «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» روز جمعه (یكم اردیبهشت‌ماه)‌ برگزار شده بود، علاقه‌مندان كتاب، سه روز بعد از این مراسم، صف‌ طولانی خرید تشكیل دادند و همراه با روزبه معین نویسنده محبوب‌شان ركورد زدند.
بنابر اعلام روز چهارشنبه نشر نیماژ، دومین جشن امضای رمان «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» ‌از ساعت 16 تا 24 روز گذشته در كافه گالری «آ» برگزار شد.
این صف در شرایطی ایجاد شد كه از ساعات ابتدایی این مراسم باران و تگرگ می‌بارید اما علاقه‌مندان حاضر به ترك صف نشدند.
بدون شك ایجاد صف هفت ساعته برای خرید كتاب در تهران، آن هم در شرایطی كه اهل قلم از عدم استقبال مردم به كتاب سخن می‌گویند، می‌تواند اتفاق بسیار مهمی در این حوزه تلقی شود.
به گفته مسئولان نشر نیماژ، در این مراسم چاپ دوم و بخش قابل توجهی از چاپ سوم كتاب به فروش رفته است.
رمان «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» دومین اثر این نویسنده است و چاپ نخست آن در همان مراسم رونمایی به اتمام رسید.
چاپ اول تا سوم رمان «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده»، اثر روزبه معین در 220 صفحه، شمارگان 1100 نسخه و به‌بهای 20 هزار تومان توسط نشر نیماژ عرضه شده است.
این كتاب به داستان زندگی یك روزنامه‌نگار و نویسنده می‌پردازد. داستان از یك خاطره از كودكی نویسنده آغاز می‌شود؛ زمانی كه او عاشق دختری بود كه 15 سال از خودش بزرگ‌تر است. دختر هر روز برای آموزش پیانو به خانه همسایه این پسربچه كه پیرزنی است می‌آید و پسر بچه به دلیل علاقه زیادش هر روز به سراغ دفترچه نت‌ها می‌رود و نت‌ها را جابه‌جا می‌كند.
20 سال بعد روزی مرد نویسنده به یك كنسرت می‌رود و در آن عشق دوران كودكی خود را می‌بیند. دختر قطعه‌ای را تك‌نوازی می‌كند و آقای نویسنده متوجه می‌شود كه این قطعه یكی از آن قطعاتی است كه او در كودكی تغییر داده بوده است تا دختر دیرتر پیانو را یاد بگیرد. وقتی این آهنگ تمام می‌شود، نوازنده نام اثر را «وقتی پسربچه عاشق می‌شود» معرفی می‌كند و این شروع داستان‌های عجیب و غریب آقای نویسنده است.
فراهنگ**1880* 1823 دریافت كننده: پروین اروجی * انتشار: طاهره نبی اللهی