پیش‌بینی وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها

تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی از احتمال بارش باران، رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها در برخی از استان های كشور از جمله تهران خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا و براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها با فعالیت سامانه بارشی، امروز در استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و استان‌های واقع در زاگرس مركزی در برخی ساعات رگبار باران و گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
این وضعیت فردا (چهارشنبه) در استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق كشور، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مركزی و شرقی، نواحی مركزی كشور و روز پنجشنبه در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مركزی تداوم خواهد داشت.
روز چهار‌شنبه، بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در خراسان شمالی‌، شمال خراسان رضوی و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران و سمنان و بارش باران گاهی وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر در مازندران و گلستان. همچنین وزش باد شدید و گردوخاك در استان‌های كرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و نیمه شرقی یزد پیش‌بینی می‌شود.

** كاهش 10 تا 15 درجه ای دمای هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل
امروز (‌سه‌شنبه‌) با نفوذ جریان های شمالی، دمای هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل 10 تا 15 درجه كاهش می‌یابد. روز چهارشنبه نیز هوای سرد در این مناطق ماندگار بوده و در شمال شرق كشور كاهش دما حدود 8 تا 12 درجه پیش‌بینی می‌شود.
با توجه به كاهش دما، مه آلودگی، بارش باران و برف، اختلال در تردد جاده های كوهستانی البرز مركزی و شرقی از اواخر وقت امروز سه‌شنبه تا صبح پنجشنبه دور از انتظار نیست‌. بنابراین سازمان هواشناسی توصیه كرده است اقدام های لازم برای جلوگیری از خسارت احتمالی به عمل آید.
آسمان تهران نیز فردا (چهارشنبه) نیمه ‌ابری در برخی ساعات ابری و رگبار باران، گاهی رعد و برق با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و كمینه دما فردا در تهران 20 و 10 درجه خواهد بود.
بر اساس این گزارش، در سه روز آینده به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران به صورت موقت، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت، گاهی با گرد و خاك در برخی از نقاط جنوب شرق، شرق و دامنه‌های زاگرس جنوبی پیش‌بینی می‌شود كه این وضعیت روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در استان كرمان از شدت بیشتری برخوردار است.
همچنین به دلیل نفوذ جریانات سرد شمالی امروز و فردا، كاهش دما در نوار شمالی كشور به ویژه سواحل خزر، اردبیل و شمال شرق رخ خواهد داد.
دریای خزر نیز امروز و فردا و خلیج فارس فردا مواج خواهند بود.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با كانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام **1070**1561** خبرنگار: فریبا بابائی ** انتشار: مژگان توانا