رهبر انقلاب:نامزدها به مردم قول دهند نگاهشان به ملت است نه بیرون از مرزها

تهران- ایرنا- رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان، سفیران كشورهای اسلامی و اقشار مردم فرمودند: ملت با حضور در انتخابات پیشِ رو، دشمنان اسلام و ایران را مأیوس خواهد كرد ضمن اینكه لازم است نامزدهای محترم به مردم قول دهند برای پیشرفت كشور و باز كردن گره ها، نگاهشان به خارج از مرزها نخواهد بود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب، در عید پرشكوه مبعث پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(ص)، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام، قشرهای مختلف مردم و سفیران كشورهای اسلامی، بعثت را برنامه ای نورانی، جاودانه و تحول آفرین برای همه جوامع بشری خواندند و با اشاره به ضرورت ایستادگی برگرفته از تعالیم اسلام در مقابل دشمنان و زورگویان جهانی، افزودند: ملت با حضور در انتخابات پیشِ رو، دشمنان اسلام و ایران را مأیوس خواهد كرد ضمن اینكه لازم است نامزدهای محترم به مردم قول دهند برای پیشرفت كشور و باز كردن گره ها، نگاهشان به خارج از مرزها نخواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تبریك عید سعید مبعث به ملت عزیز ایران و همه مسلمانان جهان خاطرنشان كردند: بعثت رسول خاتم در دنیای غرق در تاریكی و جهل و ظلم و غرور رخ داد و پیامبر گرامی اسلام با دعوت به نور یعنی تشكیل حكومتی متكی بر عدل و انصاف و وحدت و ایستادگی در مقابل ظلم، نشان داد برنامه بعثت در همه جوامع بشری و در همه دورانها، قابل تحقق و اجراست و می تواند زیرساخت تشكیل عظیم ترین تمدن بشری قرار گیرد.
ایشان با تأكید بر نیاز عمیق بشریت امروز به برنامه بعثت، شناخت افكار عمومی جهان را از معنی و مفهوم بعثت بسیار مهم برشمردند و افزودند: بعد از تشكیل جمهوری اسلامی كه رشحه ای از رشحات حكومت نبوی در آن جلوه كرد، دشمنان جوامع بشری، خصومت و مبارزه با منشأ این حركت عظیم یعنی اسلام را در دستور كار جدی قرار دادند.
حضرت آیت الله خامنه ای «توانایی بی بدیل اسلام در رشد و شكوفایی جوامع انسانی»، «ظرفیت شكل دهی به تمدن توأمان مادی و معنوی» و نیز «قدرت اسلام در مقابله با ظلم و تعدی» را از دلایل اصلی دشمنی مستكبران با دین مبین اسلام برشمردند.
ایشان افزودند: تشكیل گروههای تروریستی به نام اسلام و تفرقه انگیزی میان كشورهای اسلامی از جمله در عراق و سوریه و بحرین و یمن از توطئه های امریكای ظالم و رژیم خبیث صهیونیستی برای مقابله با اسلام است.
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: البته ظالمان جهانی با جمهوری اسلامی بیشتر از دیگر كشورهای مسلمان دشمنند اما مشكل اصلی آنها اصلِ اسلام است و این واقعیت را باید همه مسلمانان درك كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای درك علت دشمنی مستكبران با اسلام را وظیفه مسئولان كشورهای اسلامی خواندند و افزودند: دولتهای اسلامی باید بفهمند كه هدف امریكا از همراهی با یك كشور اسلامی و دشمنی با یك كشور دیگر، جلوگیری از وحدت جهان اسلام و مانع تراشی بر سر راه درك مشترك مسلمانان از منافع جوامع اسلامی است.
رهبر انقلاب با ابراز تأسف از توفیق سیاستهای تفرقه افكنانه امریكاییها در منطقه افزودند: غارتگران دستشان در جیب برخی كشورهای منطقه است و برای ادامه این كار، سعی می كنند جمهوری اسلامی یا ایران یا تشیّع را دشمن آنها جلوه دهند اما همه باید این نكته را درك كنیم كه اتحاد و ایستادگی در مقابل زورگویان، راه پیشرفت جهان اسلام است.
حضرت آیت الله خامنه ای، عزم و اراده ملت ایران را در مقابله با زورگویی ها، اختلال ناپذیر و قاطع خواندند و خاطر نشان كردند: همه ملت، جوانان و مردم انقلابی و مؤمن در مقابل مستكبران ایستاده اند و در هر كشوری، این ایستادگیِ بر گرفته از بعثت پیامبر محقق شود، دشمنان هیچ تعرض و هیچ غلطی نمی توانند بكنند.
رهبر انقلاب اسلامی، «ایمان و اتحاد و حضور در صحنه» ملت را عامل شجاعت و ایستادگی جمهوری اسلامی برشمردند و تأكید كردند: شركت در انتخابات پیشِ رو از مظاهر مهم حضور پر طراوت مردم در صحنه است.
ایشان با اشاره به ابعاد مختلف انتخابات افزودند: شركت در انتخابات در نظام اسلامی، وظیفه مردم و تبلور «شأن و حق و قدرت» آنان در شكل دهی به رأس اجرایی حكومت است، ضمن اینكه ایستادگیِ یكپارچه ملت، جسارت دشمن و توانایی تحرك و تعرض را از او سلب می كند.
رهبر انقلاب اسلامی، سیاستهای مشترك و تهدید آمیز همه مسئولان گذشته و حال آمریكا را در مخالفت با ملت ایران، نشانه نیت خباثت آلود مسئولان همه جریان‌های سیاسی این كشور دانستند و افزودند: امریكایی ها در همه زمانها برای ضربه زدن به ایران هر كاری می توانستند انجام داده‌اند اما همه بدانند هر كسی علیه ملت ایران تعرض كند، بدون تردید، به ضرر خودش تمام می شود چرا كه عكس العمل ملت ایران در مقابل این حركت، مستحكم خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، آینده مردم ایران را به فضل الهی، و در پرتو ایمان و ایستادگی ملت، بهتر از گذشته خواندند و تأكید كردند: باید این «ایمان، اتحاد، ایستادگی و حضور در صحنه» را حفظ كرد و با استفاده از توانایی‌ها و ظرفیتهای داخلی و برنامه ریزی عاقلانه، ساخت درونی نظام را چنان مستحكم كرد كه دشمن از توطئه هایش مأیوس شود و دست از دشمنی بردارد.
رهبر انقلاب در پایان سخنانشان از نامزدهای انتخابات خواستند در تبلیغات و برنامه هایشان به مردم یك قول دهند: قول بدهند كه برای پیشرفت كشور، توسعه اقتصادی و باز كردن گره ها، به بیرون از مرزها، نگاه نخواهند كرد بلكه به توانایی های ملت و ظرفیتهای كشور چشم می دوزند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، رئیس‌جمهوری، مبعث را سرآغاز آخرین پیام الهی برای بشریت خواند و گفت: پیامبر اسلام (ص) با بعثت خود مردم را در مسیر برادری و عدالت قرار داد.
رئیس جمهوری با بیان اینكه جهان اسلام گرفتار خشونت، ترور، تكفیر، بی‌ثباتی و ناامنی است، افزود: امروز در جهان اسلام بیش از هر زمان دیگر به شنیدن پیام بعثت پیامبر اسلام(ص) نیازمندیم و باید همه تلاش‌ها را به كار گرفت تا كشورهای اسلامی از مشكلات و ناامنی رهایی یابند.
سیام**9103**1561**خبرنگار: حمید شهریاری**انتشار: مژگان توانا