۵ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۱۳:۱۷
کد خبر: 82505463
۰ نفر
شیعیان و اهل تسنن آستارا عید مبعث را گرامی داشتند

آستارا - ایرنا - شیعیان و اهل تسنن آستارا به مناسبت عید مبعث پیامبر اسلام (ص) با برپایی آئین های معنوی در مساجد این شهرستان، وحدت اسلامی خود را به نمایش گذاشتند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: عید مبعث بهترین بهانه برای یاد كردن و گرامیداشت مشتركات دینی مسلمانان است.
حجت الاسلام ابراهیم حاتمی اضافه كرد: به مناسبت عید مبعث در مساجد عباسیه، آبروان، میرزا و مسجد محمد رسول الله (ص) در شهر آستارا و در مساجد روستاهای اهل سنت عنبران و شیخ محله بخش مركزی و روستای باباحسن بخش لوندویل آئین های باشكوه عید مبعث برگزار شد.
وی اظهار كرد: بازاریان آستارا نیز در حسینیه بازار ساحلی این شهرستان مبعث نبی مكرم اسلام (ص) را گرامی داشتند.
امام جمعه آستارا نیز شامگاه دوشنبه در آئین گرامیداشت مبعث رسول اكرم در مسجد محمد رسول الله (ص) این شهرستان گفت: بعثت نبی مكرم اسلام (ص) و نزول نخستین پیام آسمانی برای آن بزرگوار در بین مسلمانان از ارزش و احترام خاصی برخوردار است.
حجت الاسلام كاظم حافظ نیا اضافه كرد: با نازل شدن نخستین آیه های قرآن كریم، رسالت پیامبر اكرم (ص) برای هدایت بشریت به سوی خداپرستی و توحید آغاز شد.
وی تصریح كرد: خداوند متعال بزرگترین رحمت خود را شامل حال مسلمان كرده و با برگزیدن بهترین بنده خود به عنوان ولی و پیامبر آنان شریعت، احكام و بینش معنوی را عرضه كرده است.
وی با اشاره به اینكه بعثت رسول اكرم (ص) ایمان و افتخار را برای مسلمان به ارمغان آورده است، بیان كرد: نبی مكرم اسلام (ص) مسلمانان را به عنوان برادران دینی همدیگر می دانست و مسلمانان در زمان فعلی بیش از هر زمان دیگر احتیاج به وحدت و همبستگی دارند.
مولودی خوانی و توزیع شیرینی از دیگر بخش های این آئین بود.
پنجم اردیبهشت ماه مصادف با بیست و هفتم ماه رجب المرجب، سالروز بعثت نبی مكرم اسلام پیامبر اعظم (ص) است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و 17 درصد جمعیت این شهرستان را اهل سنت تشكیل می دهند.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070