۴ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۲۲:۵۹
کد خبر: 82505135
۰ نفر
معرفي 44 متخلف اقتصادي به تعزيرات حكومتي در آستارا

آستارا - ايرنا - رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت بندر آستارا گفت: در فروردين ماه امسال بعد از احراز 44 مورد تخلف اقتصادي و تعيين 14ميليون و 567 هزار ريال تخلف صورت گرفته، 44 متخلف براي دادرسي به اداره تعزيرات حكومتي آستارا معرفي شدند.

بيژن خالق وردي پور، عصر روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: در فروردين ماه سال جاري يك هزار و 390 بار از واحدهاي صنفي به خصوص نانوايي هاي آستارا توسط بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت اين شهرستان بازديد به عمل آمده است.
وي اظهار كرد: اين بازرسي ها با هدف اعمال سياست تنظيم بازار، اصلاح نظام توزيع با محوريت عدالت گستري و نظارت بر واحدهاي توزيعي، توليدي و خدماتي انجام شد.
وي بيان كرد: بيشترين تخلف احراز شده درج نشدن قيمت و گرانفروشي بود و صادر نشدن صورتحساب و كم فروشي از ديگر تخلفات متصديان واحدهاي صنفي در شهرستان آستارا بوده است.
خالق وردي پور با اشاره به انجام 31 مورد گشت مشترك اداره صنعت، معدن و تجارت با اداره هاي مرتبط آستارا در بازار اين شهرستان در فروردين ماه، از ثبت 36 مورد گزارش و شكايت مردمي در اين مدت خبر داد.
رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادي، مراتب را با شماره تلفن 124 به اداره صنعت، معدن و تجارت يا با شماره ثابت 01344819767 به واحد بازرسي اتاق اصناف گزارش دهند.
شهرستان آستار با حدود پنج هزار واحد تجاري كه اغلب در بازارچه ساحلي آن متمركز شده است، يكي از 20 شهر گردشگرپذير كشور محسوب مي شود.
بر اساس گزارش ديگري از خبرنگار ايرنا در آستارا مدير آب و فاضلاب شهرستان آستارا از اجراي طرح ارتقاي كيفيت آب شرب روستاهاي كانرود و گيلده اين شهرستان خبر داد و بيان كرد: با نصب دو دستگاه كلرزن در تاسيسات آبرساني روستاهاي ياد شده كيفيت آب شرب 880 خانوار ارتقا يافت.
قاسم كباري با اشاره به اينكه براي راه اندازي دستگاه هاي كلرزن، 10 ميليون ريال هزينه شد، افزود: 14 دستگاه كلرزن گازي و مايعي در تاسيسات آبرساني روستايي آستارا كار گندزدايي و رفع آلودگي ميكروبي آب شرب هشت هزار و 500 مشترك را انجام مي دهند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي** انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070