70 زن به عنوان دهيار و عضو شورا در روستاهاي كردستان فعاليت مي كنند

سنندج- ايرنا- مديركل امور روستايي و شوراهاي استانداري كردستان با بيان اينكه دولت يازدهم توجه خاصي به حضور زنان در مديريت محلي دارد گفت: بيش از 70 زن به عنوان دهيار و اعضا شوراهاي اسلامي در بدنه مديريت روستايي استان فعاليت دارند.

كورش مرادي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا از فعاليت 57 دهيار زن در روستاهاي كردستان خبر داد و افزود: اين زنان توانسته اند در اداره و انجام امور محوله موفق باشند.
وي اظهار كرد: در طول فعاليت دولت تدبير و اميد، حضور زنان در سمن هاي روستايي با محوريت مسائل اجتماعي، كاملا مشهود بوده است.
مرادي گفت: بسياري از مشكلات و آسيب هاي اجتماعي مربوط به زنان روستا، از سوي خود آنها پيگيري شده و به سرانجام مطلوبي رسيده است.
به گفته وي، زنان به تدريج با تشكيل تعاوني هايي از جمله قالي بافي، صنايع دستي و صنعت هايي مانند گيوه بافي، جاجيم، شال بافي و سبدبافي توانسته اند در كمك به اقتصاد خانواده ها همگام با مردان نقش داشته باشند.
اجراي مصوبات شوراي روستا، همكاري با نيروي انتظامي در خصوص اعلام وقوع جرايم، اجراي مقررات خدمت وظيفه عمومي، حفظ نظم عمومي و سعي در حل اختلافات محلي، اعلان فرامين، قوانين و مقررات عمومي و همكاري در حفظ و نگهداري تاسيسات عمومي و عمراني و اموال و دارايي هاي روستا، از جمله وظايف دهياري ها است.
استان كردستان با جمعيتي نزديك به يك ميليون و 500 هزار نفر، داراي 10 شهرستان، 29شهر، 31بخش، 86 دهستان و هزار و 697 روستاي داراي سكنه است.
7355/1904
**خبرنگار: وريا كرمي/انتشار دهنده: مسعود احمدي
** آگاهي از آخرين اخبار استان كردستان در كانال زير:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg