8 باب مدرسه خيرساز و مشاركتي در سلماس در دست احداث است

اروميه- ايرنا- مدير آموزش‌ و پرورش سلماس گفت: هشت باب مدرسه خيرساز و مشاركتي با 41 كلاس درس در روستاها و شهر سلماس و تازه شهر در دست احداث است.

رسول موسي زاده روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: براي ساخت اين تعداد مدرسه 60 ميليارد ريال اعتبار نياز است و با بهره برداري از اين مدارس بيش از 700 نفر در مقاطع ابتدايي و متوسطه اول از فضاي آموزشي لازم بهره مند مي شوند.
وي با اشاره به اينكه 2 مدرسه از اين تعداد تا نيمه نخست امسال به بهره برداري مي رسد، اضافه كرد: براي احداث اين 2 باب مدرسه با 18 كلاس درس 24 ميليارد ريال توسط خيرين هزينه شده است.
وي اظهار كرد: خيرين سلماسي تاكنون 35 باب مدرسه با 345 كلاس درس و زيربناي 18 هزار متر مربع با هزينه كرد 125 ميليارد ريال در اين شهرستان احداث كرده و تحويل آموزش و پرورش داده اند.
وي با اشاره به اينكه در 6 ماه سال گذشته نيز بهره برداري از دبيرستان 12 كلاسه دخترانه گوهران و مدرسه چهاركلاسه خير ساز نافي روستاي برگشاد آغاز شد، افزود: براي تكميل و بهره برداري از اين طرح ها 70 ميليارد ريال هزينه شد و جمعيتي بالغ بر 450 نفر از خدمات آموزشي مناسب برخوردار شدند.
مدير آموزش و پرورش سلماس 25 درصد مدارس شهري و روستايي اين شهرستان را تخريبي عنوان كرد و ادامه داد: بيش از 25 درصد مدارس شهرستان سلماس نياز به بازسازي و مقاوم سازي دارد.
موسي زاده گفت: علاوه بر ساخت مدارس، موارد ديگري نظير تجهيز و ايمن سازي مدارس، ساخت كتابخانه، نمازخانه و هوشمند سازي مدارس نيازمند كمك خيرين است.
به گزارش ايرنا هم اكنون 35 هزار و 354 نفر دانش آموز و 2 هزار و 33 نفر كادر فرهنگي در 293 باب مدرسه دولتي و غيردولتي سلماس در حال تحصيل و تدريس هستند.
7156/ 2093** خبرنگار: جمال فرخيان ** انتشار دهنده: صابر چهرقاني