۳ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۱۴:۳۴
کد خبر: 82503254
۰ نفر
گوگل ارث با قابلیت های جدید رونمایی شد

تهران - ایرنا - گوگل در ابتدای هفته جاری از نسخه جدید خدمات Google earth رو نمایی كرد. تصاویر سه بعدی و محتوای ویدیویی دقیق از جمله جدیدترین قابلیت‌های این برنامه هستند.

به گزارش روز یكشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری تلگراف، این فناوری در سال 2001 میلادی برای اولین بار ارایه شد و توجه بسیاری را به خود جلب كرد. اما برخلاف سایر محصولات گوگل، این خدمات در طول سال‌های گذشته تغییرات چندانی نكرد. اما اكنون نسخه جدید خدمات Google Eart با تصاویر سه بعدی، محتوای ویدیویی دقیق و سایر ویژگی های جذاب در اختیار كاربران قرار گرفته است.
جدیدترین قابلیت‌های این برنامه عبارتند از:
نقشه های سه بعدی: در نسخه جدید این خدمات می توانید هر نقطه ای از زمین را به صورت سه بعدی مشاهده كنید. برای این منظور در زمان جستجوی مكان مورد نظر دكمه ای در اختیار كاربر قرار می گیرد كه امكان مشاهده تصاویر را به صورت دو بعدی و سه بعدی فراهم می كند.
مستندهایی از حیات وحش: اكنون با شروع همكاری گوگل و BBC Earth امكان مشاهده صحنه های جالبی از حیات وحش زمین با روایت گویندگان شناخته شده در خدمات Google Earth فراهم شده است.
جهانگردی مجازی: در برگه جدید Voyage امكان مشاهده مناطق و مكان های فرهنگی، جاذبه های توریستی و بسیاری از زیستگاه های موجود در كره زمین برای كاربران فراهم شده است.
باستان شناسی: خدمات جدید Google Earth امكان مشاهده اماكن باستانی و تاریخی و شناسایی مناطقی را كه در قرن‌های گذشته زیستگاه انسان ها بوده و تمدن بشر در آن جریان داشته است، فراهم می كند. برای مشاهده تمدن های گم شده در تاریخ كافی است در برگه Voyage به قسمت History و سپس Lost Civilizations from Above بروید.
سرگرمی: گوگل دكمه I’m Feeling Lucky را از موتور جستجوی خود به خدمات Google Earth نیز وارد كرده و امكان غرق شدن در دنیای مجازی و رهایی از فشارهای روزمره را برای كاربران به ارمغان آورده است.
علمی (6)*9259**1440
مترجم: سپیده علی كاشانی** انتشار:‌گلشن