رویای شب دهم اردیبهشت با امید زندگانی به صحنه می رود

تهران - ایرنا - امید زندگانی به نمایش «رویای شب دهم اردیبهشت» به كارگردانی میلاد جباری مولانا پیوست.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی نمایش «رویای شب دهم اردیبهشت»، امید زندگانی، بازیگر سینما و تلویزیون و از مجریان موفق برنامه های تلویزیون و رادیو به گروه بازیگران نمایش
«رویای شب دهم اردیبهشت» به طراحی و كارگردانی میلاد جباری مولانا پیوست.
ارژنگ امیر فضلی، آتش تقی پور، سیروس كهوری نژاد، مهری آل آقا، ایمان صفا، حسام افسری، هانیه رحیمی، علیرضا عباسی، شهاب درفشدار از دیگر بازیگران این نمایش 75 دقیقه ای كه از دهم اردیبهشت در تالار وحدت به روی صحنه می رود، هستند.
پیش فروش اینترنتی این نمایش به زودی در سایت تیوال آغاز می شود.

** هنرمندان به تماشای نمایش 'مسئولیت شكستن سكوت مطلق' نشستند
دو اجرای پیشین نمایش 'مسئولیت شكستن سكوت مطلق' به كارگردانی شیوا مسعودی میزبان هنرمندانی از جمله افسانه ماهیان، فریندخت زاهدی، فرهاد مهندس پور، صادق رشیدی، فارس باقری، منوچهر اكبرلو، محمد لقمانیان، امیر سلطان احمدی، میثم عبدی، هرمز هدایت، آزاده پورمختار، رفیق نصرتی، فرشاد فرشته حكمت، شقایق دهقان، امیر جعفری و ریما رامین فر بازیگران تئاتر، سینما و تلویزیون بود.
شقایق دهقان این نمایش را اثری روان، لطیف و قصه گو، خوش تصویر و شریف دانست.
وي با اشاره به همكاری خود با شیوا مسعودي در نمایش عروسكي گفت: همان لطافت هاي كار عروسكي را در این اجرا حفظ شده است.
امیر جعفری نیز خاطر نشان كرد: مشخص است كه برای این كار از هر نظر زحمت زیادی كشیده شده است این اجرا كمی سلیقه ای اما قابل تحسین است.
در این نمایش كه هرشب به جز شنبه ها ساعت 18 در سالن اصلی تالار مولوی به روی صحنه می رود، نگین كشفي ، متین گودرزي، سارا شاهرودیان، اسماعیل كمالي دهقان ، بهداد بلیغ فر، ساینا سراج به ایفاي نقش مي پردازند.

** همزمان با اولین جشنواره بینافرهنگی مسابقه بزرگ عكاسی در تئاتر باران
تئاتر باران در اولین روز از اجرای دو تئاتر «ساكورا» از كشور ژاپن و«عاج معلق» از كشور ایتالیا مسابقه عكاسی برگزار می كند.
از سوم تا پانزدهم اردیبهشت ماه، كمپانی تئاتر باران با همكاری كمپانی تئاتر پوتلج، «اولین جشنواره بینافرهنگی باران 2017» را برگزار می‌كند و مسابقه بزرگ عكاسی برای نمایش هایی از دو كشور ایتالیا و ژاپن در اولین روز از اجرا برگزار می شود
این مسابقه سوم اردیبهشت ماه در سالن تئاتر باران برگزار خواهد شد و به نفرات اول تا سوم برگزیده توسط هیئت داوران جوایزی اهدا می شود.
اسامی هیئت داوران این مسابقه بزودی اعلام می شود.

** ‌مشاور عالي رئیس جمهوری میهمان نمایش ' پپرونی برای دیكتاتور '
نمایش ' پپرونی برای دیكتاتور ' به كارگردانی علی احمدی شب گذشته میزبان اكبر تركان، مشاور عالي رئیس جمهوری و دبیر شوراي هماهنگي مناطق آزاد تجاري ایران و سعیدالله بداشتي بود.
این نمایش كه با استقبال خوب مخاطبین همراه بوده سه شنبه تا جمعه ازین پس دو اجرایي خواهد شد.
پپرونی برای دیكتاتور براساس فیلم فرانسوي به نام'اسم'، نویسنده: ماتیو دولاپرت و الكساندر دولاپتولیر و كارگردانی الكساندر دولاپتولیر توسط علی احمدی بازنویسی شده است.
خسرو احمدي، محسن كیایي، نسیم ادبي، پژمان جمشیدي، سوگل قلاتیان و علي احمدي از بازیگران این نمایش هستند.
این اثر از ١٦ فروردین اجرای خود را در سالن 1 تماشاخانه پالیز ساعت ٢٠:٣٠ آغاز شده و علاقه مندان می توانند با مراجعه به سامانه ی تیوال یا به صورت حضوری از گیشه ی سالن بلیت خود را تهیه كنند.

** دوشنبه ٤ اردیبهشت نویسنده مرده است نیم بها براي دانشجویان روي صحنه
نمایش نویسنده مرده است كه پس از سه دوره اجرا این بار با بازي آرش عباسي و لادن مستوفي در تالار حافظ به روي صحنه مي رود روز دوشنبه ٤ اردیبهشت براي دانشجویان به صورت نیم بها روي صحنه مي رود
آرش عباسي در این خصوص گفت: دانشجو در سراسر دنیا سرمایه كلیدي جامعه است با این كار تصمیم دارم بخشي از دین ام به دانشجویان را ادا كنم.
در خلاصه این اثر چنین آمده است كه لیلی رحیمی ستاره سینمای ایران قرار است پس از سال ها بازیگری برای اولین بار كارگردانی را تجریه كند. فیلمنامه فیلمش را نمایشنامه نویس جوانی نوشته است به اسم فرهاد. اما حالا در آستانه شروع فیلمبرداری فرهاد پیشنهاد تازه ای دارد.
تاكنون هنرمنداني چون هادي مرزبان، منیژه محامدي، حسین پاكدل، بهنام شرفي، مهدي پاكدل، آناهیتا همتي، حمیدرضا نعیمي، مرضیه وفامهر، منوچهر اكبرلو، روزبه حسیني، آرش تنهایي، آرش خاموشي به دیدن این اثر نمایشي نشسته اند.
نویسنده مرده است به نویسندگی و كارگردانی آرش عباسی تنها تا ١٣ اردیبهشت ساعت ١٩ به در تالار حافظ به روی صحنه می رود،علاقه مندان می توانند با مراجعه به سامانه ی تیوال یا به صورت حضوری با مراجعه به گیشه ی سالن به دیدن این اثر بنشینند.
فراهنگ**7561**1027**دریافت كننده: سارا كریمیان**انتشار: جواد دهقانی