۲ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۱۷
کد خبر: 82501655
۰ نفر
عملیات نجات از ارتفاع در نهاوند با كمك بالگرد

همدان - ایرنا - معاون امداد و نجات هلال احمر استان همدان گفت: عملیات نجات از ارتفاع در نهاوند توسط بالگرد امداد و نجات با موفقیت انجام شد.

حمید عرفی یگانه روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: روز گذشته پس از اطلاع رسانی خبری مبنی بر سقوط یك نفر در دیواره های منطقه گیان نهاوند تیم واكنش سریع با بالگرد به منطقه اعزام شد.
وی اضافه كرد: خلبان بالگرد با مهارت در بالای محل حادثه فرودآمده كه به منظور دسترسی به فرد مورد نظر تیم های امدادی اقدام به برقراری كارگاه نجات در قسمت كلاهك بالای سر مصدوم كردند.
وی بیان كرد: پس از فرود و دسترسی به مصدوم، با بستن سفره نجات به وی مصدوم از زیر كلاهك به سمت دیواره كناری منتقل و توسط نفرات مستقر در كارگاه به بالا منتقل شد.
معاون امداد و نجات هلال احمر استان همدان یادآوری كرد: ارتفاع دیواره از بالا تا كف دره حدود 150 متر و ارتفاع محل رها سازی تا كف دره 100 متر بوده است.

** عملیات جستجو و نجات برای كوهنورد
عرفی گفت: همچنین خبری توسط كوهنوردان حاضر در قلعه دیو به شماره ندای امداد 112 مبنی بر سقوط یك كوهنورد اطلاع رسانی شد.
وی افزود: پس از كسب اطلاعات لازم از مركز هماهنگی و كنترل عملیات و تجهیز شدن نفرات تیم امداد و نجات كوهستان، 2 تیم عملیاتی به سمت محل مورد نظر حركت كردند.
وی با ذكر اینكه تیم های امدادی پس از 45 دقیقه جستجو به مصدوم رسیدند اظهار كرد: مصدوم از لحاظ ظاهری دچار تروما سر، دست، كتف و پا شده بود كه پس از تثبت سازی، مصدوم به پایگاه اورژانس حاضر در گنجنامه تحویل داده شد.
هلال احمر همدان دارای 12 پایگاه امدادی ثابت است.
7526/6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار: اكبر بهاروند

سرخط اخبار استان‌ها