اروميه به قطب توليد و صادرات گل لاله در كشور تبديل مي شود

اروميه - ايرنا - قرارداد توليد، تكثير و صادرات گل لاله با نام اختصاصي و انحصاري اروميه بين شهرداري و شركت هلندي توليد گل لاله امضا شد كه با تحقق مفاد اين قرارداد، اروميه به قطب توليد و صادرات گل لاله در كشور تبديل مي شود.

محمد حضرت پور شهردار اروميه روز جمعه در اين آيين گفت: اين هلدينگ بزرگترين شركت هلندي توليد گل لاله در جهان است و شهرداري اروميه درصدد است اروميه را به شهر توليد و صادركننده گل لاله در كشور تبديل كند.
وي اظهار كرد: جهان، اروميه را با لاله اش خواهد شناخت و البته در سال هاي گذشته اروميه به مركز لاله‌هاي ايران تبديل شده است.
وي اضافه كرد: ما تنها به دنبال خريد گل و پياز آن نيستيم و قصد داريم تا با ورود تكنولوژي هاي مربوط، اروميه را به عنوان قطب صادراتي گل لاله معرفي كنيم.
وي ادامه داد: زندگي مسالمت آميز اقوام و اديان باعث شده تا اروميه به عنوان شهر بين الملل شناخته شود و اين ظرفيت موجب شده تا وجهه فرهنگي اين شهر برجستگي داشته باشد.
شهردار اروميه گفت: شادي و نشاط اجتماعي در شهر مورد توجه شهرداري است و به همين منظور هرسال جشنواره انگور برگزار مي‌شود كه از امسال نيز جشنواره گل لاله را در اروميه برگزار مي كنيم.
رونالد هليبرينگ مدير يكي از بزرگترين شركت هاي توليد گل در جهان نيز در اين آيين از آمادگي اين شركت براي معرفي اروميه به عنوان قطب صادرات گل ايران خبر داد و گفت: 150 سال از شروع به كار كمپاني مي‌گذرد و در حال حاضر به 50 كشور جهان گل و پياز صادر مي كند.
وي با بيان اينكه كمپاني فقط پياز گل نمي فروشد، افزود: با توجه به شرايط جغرافيايي اروميه و استقبال و پيگيري مديريت شهري هدف ما فقط فروش گل نيست و انتقال تكنولوژي و اعطاي نمايندگي به اروميه را در برنامه داريم.
به گزارش ايرنا، شهر اروميه كه پيشتر به عنوان يك باغ شهر در كشور مطرح بود، در سال هاي اخير با برگزاري جشنواره هاي متعدد گل، به يكي از شهرهاي مطرح در حوزه تنوع گل تبديل شده است.
در سه سال گذشته جشنواره هاي گل و گياه در شهر اروميه برگزار شد و يكي از بوستان هاي بزرگ اين شهر نيز به نام بوستان گول'گوللرباغي' نامگذاري شده است.
8137/2093 ** خبرنگار: سيده فاطمه سجادي ** انتشاردهنده: صابر چهرقاني

سرخط اخبار استان‌ها