آغازعمليات ساخت شهربين المللي سلامت و گردشگري در شيراز

شيراز- ايرنا -همزمان با سفر دكتر روحاني به شيراز با حضور وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، عمليات ساخت شهر بين المللي سلامت و گردشگري پنجشنبه در شيراز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، عمليات ساخت شهر بين المللي گردشگري و سلامت، همزمان با افتتاح 261 پروژه بهداشتي درماني استان فارس آغاز شده است.
بنا به اعلام كارشناسان مربوط، اين طرح حوزه بهداشت و درمان بزرگترين پروژه با مشاركت بخش خصوصي است كه اهداف توريسم درماني را دنبال مي كند.
دكتر سيد حسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با حضور در محل پروژه شهر بين المللي گرشگري و سلامت واقع در 22 كيلومتري شيراز و ارتباط زنده با بيمارستان پيوند اعضاي بوعلي سينا ، اين پروژه را معرفي و دكتر روحاني نيز آغاز عمليات ساخت آن را اعلام كرد.
رئيس جمهوري در اين آيين آغاز به كار اين پروژه حوزه سلامت از كار بزرگي كه در زمينه سلامت در كشور انجام گرفته و راه اندازي تخت هاي جديد بيمارستاني، مراكز بهداشتي و درماني، قدرداني كرد.
دكتر حسن روحاني اظهار داشت:اميدواريم بتوانيم تا پايان اين دولت، اقداماتي در زمينه سلامت انجام دهيم كه مردم با مشكلات كمتري مواجه باشند.
وزير بهداشت و درمان نيز در حاشيه آغاز عمليات اين طرح حوزه سلامت اظهار داشت : در طول مدت فعاليت دولت يازدهم 370 ميليارد تومان در حوزه بهداشت استان فارس،صرف شده است.
دكترهاشمي گفت:‌سرمايه گذاري حدود هفت و هشت دهم ميليارد دلاري براي ساخت اين شهر سلامت انجام شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز نيز با بيان اين كه طرح شهر سلامت در شيراز به عنوان بزرگترين پروژه در حوزه توريسم درماني با مشاركت بخش خصوصي محسوب مي شود، گفت: اين طرح در زميني به مساحت حدود يك هزار هكتار در پنج فاز اجرايي مي شود كه فاز نخست شامل ايجاد زير ساخت هاست و در فازهاي بعدي احداث ابنيه و ساختمان ها و توسعه فضاي بيمارستاني و ايجاد كلينيك هاي تخصصي دنبال مي شود.
دكتر محمد هادي ايمانيه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: ارتقاي جايگاه پزشكي شيراز در عرصه جهاني ، ارتقاي كيفيت خدمات تخصصي پزشكي به ايرانيان،افزايش سطح تخصصي آموزشي وپژوهشي پزشكي و رشته‌هاي وابسته، جذب پزشكان ايراني مقيم داخل و خارج از كشور از اهداف اين طرح است.
ايمانيه ادامه داد:الگوسازي ساخت و ساز‌ها و مديريت مراكز درماني، احداث مراكز مهم پزشكي و درماني براي مقابله با بحران و آماده باش در مواقع بحراني و ارائه سريع خدمات پزشكي بدون نياز به وابستگي به مراكز خارجي ، ارائه خدمات درماني در سطح استانداردهاي بين المللي به ايرانيان خواهان دريافت خدمات درماني با كيفيت بالاي بين المللي از جمله اهداف اين طرح است .
وي بيان كرد: تقويت قطب بين المللي درماني ، آموزشي در شيراز ، افزايش جاذبه هاي گردشگري شيراز با هويت ويژه گردشگري سلامت ، نظم بخشيدن به فعاليت‌ها و دسترسي ها در حوزه سلامت ، ايجاد توازن بين توسعه، سلامت و بهره ‌برداري از خدمات پزشكي از ديگر اهداف اجراي اين طرح است .
مديرعامل شهر سلامت شيراز نيز در گفت و گو با خبرنگارايرنا با بيان اينكه 10 هزار ميليارد تومان حجم سرمايه گذاري پيش بيني شده براي شهر سلامت است اظهارداشت : پيش بيني شده است كه اين حجم سرمايه گذاري از منابع داخلي و خارجي تامين شود، شهر سلامت اهداف توريسم درماني دنبال مي كند و مي تواند در زمينه ايجاد اشتغال و توليد تحول جدي در حوزه سلامت ايجاد كند .
مهندس محمد ابراهيم مطلع گفت: شيراز از دير باز قطب علوم پزشكي بوده است،پزشكان و متخصصان زيادي دراين شهر وجود دارند كه به دنبال ارائه خدمات بهتر و در فضاي مناسب تر به مردم هستند ، شهر سلامت امكان استفاده از تخصص هاي پزشكي در همه حوزه ها را فراهم مي كند و جايگاه شيراز را در اين بخش ارتقا مي بخشد .
مطلع اضافه كرد: شهر سلامت مجموعه اي از فضاهاي درماني بيمارستاني و غير بيمارستاني ، هتل ها ، اقامتگاه ها ، كلينك ها و درمانگاه ها ، مناطق مسكوني و مراكز آسايشگاهي و بازپروري سالمندان و بيماران جسمي و معلولين است و در نوع خود مي تواند مجموعه اي از خدمات متنوع در حوزه سلامت را با كيفيت بالا به متقاضيان ارائه كند .
كلينيك تخصصي ، پلي كلينيك هاي تشخيصي ، مراكز آسايشگاهي ترك اعتياد و بازپروري سالمندان و بيماران جسمي و معلولين ، مراكز طب جايگزين ، مراكز تحقيقات و فن آوري پزشكي ، مراكز چاپ و نشر كتب پزشكي ، فن آوري هاي دارويي و نمايشگاه هاي دستاورد هاي پزشكي ، مراكز آموزشي ، فضاهاي جانبي با هويت گردشگري و نمايشگاه هاي پتانسيل گردشگري سلامت و پزشكي، ميراث فرهنگي و تاريخي و اكوتوريسم نيز در طرح شهر سلامت در نظر گرفته شده است .
خبرنگار : نيكنام خشنودي** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالك زاده
6113 / 1876