دستگيري كلاهبردار 3 ميليارد و 600 ميليون ريالي در گرگان

گرگان - ايرنا- فرمانده انتظامي گلستان از دستگيري فردي خبر داد كه تحت عنوان خريد و فروش نقد و اقساط خودرو اقدام به كلاهبرداري سه ميليارد و 600 ميليون ريالي از شهروندان گرگاني كرده بود.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا از انتظامي استان ،سردار علي اكبر جاويدان اظهار داشت: اواخر اسفند ماه سال گذشته پرونده اي تحت عنوان كلاهبرداري يك شركت ليزينگ خودرو از شهروندان گرگاني به اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي ارجاع داده شد.
وي گفت: در بررسي هاي مقدماتي مشخص شد فردي با ثبت شركتي در گرگان به صورت نقد و اقساط اقدام به فروش انواع خودرو با شرايط ويژه و پيش پرداخت كم مي كند.
به گفته وي؛ متهم با دريافت پيش پرداخت به مبلغ 100 ميليون ريال و الباقي با دريافت 6 فقره چك از مشتريان به آنها قول تامين خودروي مورد نظر را مي داد.
سردار جاويدان ادامه داد: تعدادي از شهروندان نيز به منظور خريد خودرو ارزان قيمت و شرايط ليزينگي با پرداخت مبلغ مورد نظر به اين شركت مراجعه و در ادامه به دليل تامين نشدن خودرو در موعد مقرر، از وي در مراجع قضائي شكايت كردند.
وي افزود: در همين راستا اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي به دليل مراجعه تعداد زيادي از شاكيان و پيگيري از طريق دادسراي عمومي و انقلاب مركز استان نسبت به دستگيري فرد كلاهبردار اقدام كرد.
فرمانده انتظامي گلستان تصريح كرد: فرد كلاهبردار كه با بستن دفتر كار خود از محل متواري شده بود سرانجام از سوي ماموران دستگير و به همراه اسناد و مدارك موجود براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
وي اضافه كرد كه تاكنون تعداد 25 نفر از شاكيان شناسايي شده اند.
1648
تنظيم و انتشار: پري سالارنيا