نایب رئیس فدراسیون دوومیدانی: ركورد بانوان اعزامی به باكو بالاتر از نفرات اول دوره قبل است

تهران - ایرنا - نایب رئیس زنان فدراسیون دوومیدانی گفت: ‌پنج دونده و پرتابگر زن ایرانی به رقابت های باكو اعزام می شوند كه همه این نفرات ركوردهایشان بالاتر از نفرات اول این مواد در سومین دوره بازی های همبستگی كشورهای اسلامی در اندونزی است.

پریسا بهزادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،‌‌ با اشاره به نفرات اعزامی به باكو شامل ‌سحر ضیایی (پرتاب نیزه)، مریم طوسی و فرزانه فصیحی (100 و 200 متر)، ‌سپیده توكلی (پرش ارتفاع و پرتاب نیزه) و امینه كشیری (پرتاب چكش) به عنوان تیم دوومیدانی زنان ایران افزود:‌ تیم ایران در دوره گذشته در دو رشته 100 و 200 متر با مریم طوسی و پرتاب وزنه لیلا رجبی شركت كرده بود و توانست در هر سه ماده مدال طلا را كسب كند.
وی كه قرار است به عنوان سرپرست تیم دوومیدانی زنان ایران به باكو اعزام شود، ‌ادامه داد: در رشته پرتاب نیزه ایران هیچ ورزشكاری در اندونزی نداشت، پرتابگری با ركورد 34 متر بر سكوی نخست ایستاد و این درحالی است كه هم اكنون پرتابگر نیزه ایران كه به باكو اعزام می شود ركوردش 46 متر است.
بهزادی در خصوص سطح آمادگی ورزشكاران اعزامی به باكو نیز گفت:‌ تمرینات ورزشكاران مواد مختلف دوومیدانی به طور مداوم و منظم در طول سال ادامه دارد و این ورزشكاران در استان های خود و زیر نظر مربیان شخصی شان تمرینات خود را پیگیری می كنند و درحال حاضر در شرایط خوب بدنی و فنی قرار دارند.
این مسئول دوومیدانی زنان گفت:‌ انتخاب ملی پوشان اعزامی به چهارمین دوره بازی های همبستگی كشورهای اسلامی براساس ركوردها صورت گرفته و نفراتی به این رقابت ها اعزام می شوند كه ركورد آنان بالاتر از ركورد برترین نفرات سومین دوره بازی های كشورهای اسلامی است.
چهارمین دوره بازی های همبستگی كشورهای اسلامی از 22 اردیبهشت تا اول خرداد ماه سال جاری به میزبانی باكو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار می شود و كاروان ورزشی ایران در 17 رشته ورزشی و حدود 280 ورزشكار زن و مرد در این رقابت ها شركت می كند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با كانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828**1379
خبرنگار: خدیجه روزبهانی، انتشار دهنده: هادی افتخاری