مانور انتخابات الكترونيكي در چهار شهر خوزستان برگزار مي شود

اهواز - ايرنا - رئيس ستاد انتخابات خوزستان با اشاره به رونمايي تجهيزات انتخابات الكترونيكي در نمايشگاه الكامپ در اهواز گفت: مانور انتخابات الكترونيكي در چهار شهر استان هفته آينده برگزار مي شود.

علي حسين حسين زاده سه شنبه در گفت وگو با ايرنا اظهار كرد: انتخابات امسال در شهرهاي خرمشهر، ماهشهر، اميديه و بهبهان براي نخستين بار به صورت الكترونيكي برگزار مي شود.
معاون سياسي اجتماعي استاندار خوزستان افزود: به منظور آشنايي راي دهندگان در اين شهرها قرار است هفته آينده مانوري برگزار شده و نحوه راي گيري الكترونيكي در اين سامانه ها نمايش داده شود.
به گفته وي، براي معرفي سامانه راي گيري به شهروندان نيز اين تجهيزات در نمايشگاه الكامپ كه از روز دوشنبه در نمايشگاه بين المللي اهواز برپا شده، به معرض نمايش درآمده است.
حسين زاده همچنين گفت: تشكيل ستادهاي انتخاباتي نامزدهاي رياست جمهوري و شوراهاي شهر و روستا هم اكنون ممنوع است و بر اساس قانون زمان تشكيل ستادهاي انتخاباتي پس از تاييد شدن داوطلبان توسط هيات هاي نظارت و در زمان مشخص شده براي تبليغات است.
وي در ادامه با اشاره به برگزاري نشستي با حضور فرمانداران و پليس فتا اظهار كرد: در اين نشست پليس فتا ضمن اعلام همكاري براي رصد فضاي مجازي در آستانه انتخابات، راهنمايي هايي نيز به اعضاي نشست ارائه كرده است.
حسين زاده افزود: كلاس هاي آموزشي درباره انتخابات نيز براي فرمانداران و بخشداران به صورت مستمر در حال برگزاري است، زيرا در صورت آموزش مناسب و آشنا شدن مجريان انتخابات با فرآيندها و قوانين، مي توان اين رويداد مهم را به خوبي برگزار كرد.
پنجمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر و روستا همزمان با دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در تاريخ 29 ارديبهشت امسال برگزار مي شود.
16 هزار و 913 نفر در خوزستان براي انتخابات شوراهاي شهر و روستا داوطلب شده اند، كه چهار هزار و 55 نفر براي انتخابات شوراي شهر و 12 هزار و 858 نفر نيز براي شوراي روستاها ثبت نام كرده اند.
تاييد صلاحيت داوطلبان شوراي شهر و روستا در هيات هاي اجرايي انجام و اكنون هيات هاي نظارت در حال بررسي صلاحيت داوطلبان هستند كه قرار است آمار نهايي دوم ارديبهشت اعلام شود.
7151 /6037
خبرنگار: نادره وائلي زاده ** انتشار دهنده: عبدالحميد راجي

سرخط اخبار استان‌ها