۲۹ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۵۹
کد خبر: 82497124
۰ نفر
احضار برخی داوطلبان شوراها دركرج به دادسرا

كرج - ایرنا - معاون دادستان كرج اعلام كرد كه تعدادی از نامزدهای شورای شهر به دلیل تبلیغات زودهنگام به دادسرا احضار شدند.

به گزارش ایرنا از دادگستری البرز، جواد یاوری روز سه شنبه، گفت: تعدادی از نامزدهای تصدی شورای شهر كرج به دلیل تبلیغات زودهنگام به دادسرا احضار و از آن ها تعهد كتبی گرفته شد.
وی با تشریح اقدامات انجام شده برای رصد و برخورد با تخلفات انتخاباتی شورای شهر كرج، اظهار داشت: طبق رصدهای انجام شده تعدادی از داوطلبان عضویت در شورای شهر، برخلاف نص صریح ماده 61 آیین‌نامه اجرایی انتخابات شورای شهر، پیش از موعد قانونی تبلیغات و حتی پیش از احراز صلاحیت، اقدام به تبلیغات در فضای مجازی كرده بودند كه به حوزه معاونت پیشگیری دادسرا احضار شدند.
یاوری گفت: از این افراد تعهد كتبی مبنی بر عدم تكرار تخلف و عدول از مقررات قانونی گرفته شد.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب كرج با رد برخی استدلال‌های مطرح شده مبنی بر عدم اطلاع از قوانین توسط این افراد، بیان كرد: وقتی كسی بدون اطلاع از قوانین انتخابات شورای شهر، قصد حضور و رقابت در آن را دارد قطعا فرد لایقی نیست.
وی درباره دیگر افراد كه تعمدا اقدام به قانون‌شكنی می‌كنند نیز متذكر شد: وقتی فردی به قانون پایبند نیست چگونه می‌تواند در زمان تصدی مسند اجرای قوانین شهری، قانونمدار باشد قطعا وی رفتار غیرقانونی خود را بعدها نیز ادامه خواهد داد.
یاوری ادامه داد: مردم به كسانی كه تبلیغات زودهنگام دارند اقبال نداشته باشند و به فردی رای دهند كه تشنه قدرت نیست و برای كسب رای دست به هر اقدامی از قبیل تبلیغات زودهنگام نمی زند.
7414/1535خبرنگار:وحیده عسكری**انتشار دهنده:داریوش غفاری