۲۸ فروردین ۱۳۹۶، ۱۶:۰۹
کد خبر: 82496279
T T
۰ نفر
دادستان بیرجند : با تشكیل شعبه ویژه در دادسرا با تخلف انتخاباتی برخورد 
می شود

بیرجند - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب اسلامی بیرجند مركز خراسان جنوبی ، گفت: با توجه به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا با تشكیل شعبه ویژه انتخاباتی در دادسراها با هرگونه تخلف با جدیت برخورد خواهد شد.

سید حسین مقدس روز دوشنبه در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی خراسان جنوبی افزود: تمام فضاهای مجازی و حقیقی جامعه باید توسط اعضای ستاد رصد، تا در صورت تخلف اقدام های لازم انجام شود.
به گفته وی نامزدهای انتخاباتی اعم از ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا باید در نظر داشته باشند كه از هرگونه تبلیغات انتخاباتی زود هنگام خودداری كنند.
وی ادامه داد: در این ارتباط از افرادی كه به لحاظ سوابق قبلی وقوع جرم آنها متصور است باید به ستاد دعوت شوند و تعهد های لازم از آنها گرفته شود.
وی در ادامه یاد آور شد: رسانه ها و مطبوعات می توانند نقش موثری در اطلاع رسانی به موقع قوانین انتخاباتی در جامعه ایفا كنند كه امیدواریم با اطلاع رسانی به موقع جلوی بسیاری از تخلف های انتخاباتی گرفته شود.

** پیشگیری از تخلف های انتخاباتی
همچنین معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی، گفت: تشكیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی به منظور پیش بینی كاهش و برخورد به موقع در جایی است كه قوانین ابلاغ شده اجرا نشود.
حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا، اظهار كرد: خراسان جنوبی كارنامه قابل قبولی را از گذشته تاكنون در مبحث انتخابات داشته و امیدواریم این ویژگی همواره تقویت شود.
به گفته وی با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در 29اردیبهشت ماه آینده ، ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخابات در استان شروع به كار كرد و با قاطعیت با جرایم برخورد خواهد شد.
وی تاكید كرد: در اجرای تبصره 2 ماده 34 قانون انتخاباتی ریاست جمهوری باید انتخابات كاملا بر اساس قوانین و مقررات معین انجام شود.
حجت الاسلام وحدانی نیا، افزود: از سخنرانی های افراد در فضاهای دانشجویی كه منجر به درگیری می شود باید جدا خوددداری شود و به هیچگونه مجوزی از طریق هیچ نهادی صادر نشود.
وی در ادامه از تمام دستگاه ها خواهان همكاری و از مردم همیشه در صحنه استان حضور حداكثری در انتخابات را خواستار شد.
پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، روز جمعه 29اردیبهشت 1396برگزار می شود.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
كانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
*3215*2047*خبرنگار-محمدرسول ابراهیمی اسفدن*انتشاردهنده- عباسقلی اشكورجیری*