آغاز روند بررسي و تدوين آيين‌نامه‌هاي جديد در حوزه چاپ

تهران-ايرنا - مديركل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از آغاز روند بررسي و تدوين آيين‌نامه‌هاي جديد در حوزه چاپ خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگي ايرنا از معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، نخستين جلسه كارگروه مشترك وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور اصلاح برخي آيين‌نامه‌ها برگزار شد.
مديركل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به امضاي تفاهم‌نامه ميان اين وزارتخانه و وزارت صنعت، معدن و تجارت در بهمن ماه 1395 گفت: تغييرات تكنولوژيك، تنوع چاپي بر روي انواع سطوح، كاربرد در صنايع مختلف و گسترش دستگاه‌هاي چاپي منجر به امضاي اين تفاهم‌نامه شد.
محمودرضا برازش افزود: با امضاي اين تفاهم‌نامه بخش فني و واردات دستگاه‎هاي چاپي به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتقل شد و محتواي موارد چاپي نيز در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي باقي ماند.
وي با اشاره به بازنگري آيين‌نامه‌ها اضافه كرد: از بهمن ماه سال گذشته روند بازنگري آيين‌ نامه ‌ها آغاز و نمايندگاني از سوي دو وزارتخانه براي تدوين آيين‌نامه‌هاي جديد و اصلاح برخي قوانين معرفي شدند.
بر اساس اين گزارش، جلسات كارشناسي با نمايندگان صنوف نيز برگزار شده تا از اين طريق روند اجرايي شدن تفاهم‌نامه با سرعت بيشتر دنبال شود هرچند در اين جلسه نمايندگان دو وزارتخانه، نماينده اتاق اصناف، نمايندگان اتحاديه چاپخانه‌داران و انجمن سازندگان كاغذ و مقوا حضور داشتند.
در اين نشست مشترك درباره اصلاح بند 16 ماده 2 قانون اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و همچنين مواد 17 و 18 آيين‌نامه تاسيس و نظارت بر چاپخانه‌ها و واحدهاي وابسته بحث و تبادل نظر شد.
در پايان اين جلسه مقرر شد پيشنهادات اصلاحيه بندهاي آيين نامه در جلسه آينده شورا و با حضور دو وزير تقديم شود.
تفاهم نامه وزارتخانه هاي فرهنگ و ارشاد اسلامي و صنعت، معدن و تجارت در حوزه صنعت چاپ در بهمن ماه 1395 به امضا رسيد. با امضاي اين تفاهم‌نامه بخش سخت‌افزاري صنعت چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار مي‌شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز بر كار محتواي آثار چاپي نظارت خواهد داشت.
فراهنگ**1880**1027**دريافت كننده: پروين اروجي**انتشار: جواد دهقاني