۲۸ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۷:۱۹
کد خبر: 82495421
۰ نفر
اتحادیه عرب خواستار حمایت جهانی از اسرای فلسطینی شد

تهران- ایرنا- اتحادیه عرب شامگاه یكشنبه از تمام كشورهای جهان كه به آزادی و حقوق بشر اعتقاد دارند خواست تا شرایطی برای حمایت جهانی از اسرای فلسطینی فراهم كنند.

به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط، اتحادیه عرب با انتشار بیانیه ای افزود: رفتار غیرانسانی رژیم صهیونیستی علیه اسرای فلسطینی را تنها می توان جنایت جنگی تلقی كرد كه نیازمند برخورد در محاكم بین المللی است.
اتحادیه عرب كه به مناسبت 17 آوریل (28 فروردین) روز اسرای فلسطینی این بیانیه را منتشر كرده است، نقض حقوق اسرای فلسطینی به دست رژیم صهیونیستی در زندان های این رژیم را محكوم كرد.
اتحادیه عرب از جامعه جهانی خواست تا با انجام مسئولیت اخلاقی و قانونی خود در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی، این رژیم را مجبور كند تا به قوانین بین المللی احترام گذاشته و به تعهدات بین المللی خود پایبند باشد.
در همین حال 700 اسیر فلسطینی همزمان با 17 آوریل (روز اسرا) در اعتراض به اقدامات ظالمانه رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذای دسته جمعی زدند.
سازمان امور اسرا و آزادگان فلسطینی روز یكشنبه در آستانه روز اسرای فلسطینی اعلام كرد: شمار اسیران فلسطینی دربند در زندان های رژیم صهیونیستی به شش هزار و 500 نفر رسیده است.
این سازمان افزود: 19 اسیر فلسطینی نیز همچنان از سال 1993 در زندان های رژیم صهیونیستی در بند هستند، از سوی دیگر، كسانی مانند 'كریم یونس' و 'ماهر یونس' نیز كه در سال 1983 بازداشت شده اند، قدیمی ترین افراد دربند در زندان های اسرائیل به شمار می آیند.
شبك**9365**1392**مترجم: رضا میرزائی**انتشار دهنده: ابوالفضل بابایی

سرخط اخبار جهان