خط انتقال و شبكه توزيع آب مركز بخش آهوران نيكشهر كلنگ زني شد

چابهار- ايرنا- خط انتقال و شبكه توزيع آب چانف مركز بخش آهوران شهرستان نيكشهر با حضور استاندار سيستان و بلوچستان، فرماندار نيكشهر و جمعي از مسئولان و قشرهاي مختلف مردمي كلنگ زني شد.

به گزارش ايرنا، استاندار سيستان وبلوچستان روز يكشنبه در جمع مردم بخش آهوران اظهار داشت: با تكميل خط انتقال و احداث شبكه آبرساني بسياري از مشكلات مردم مركز بخش آهوران در زمينه آب آشاميدني مرتفع مي شود.
علي اوسط هاشمي افزود: دولت در شرايط سخت اعتباري مناطق محرومي نظير شهرستان نيكشهر و روستاهاي بخش آهوران را فراموش نكرده است.
وي افزود: براي تكميل اين پروژه آبرساني بيش از 40 ميليارد ريال اعتبار هزينه خواهد شد.
فرماندار نيكشهر نيز اظهار داشت: بيش از چهار هزار نفر از مردم چانف مركز بخش آهوران از نعمت آب سالم و بهداشتي در افق 25 ساله بهره مند خواهند شد.
صاحب گل صالحي از توجه دولت براي محروميت زدايي مناطق محروم و روستايي نيكشهر قدرداني كرد و افزود: سفر استاندار سيستان وبلوچستان به مناطق سخت گذر (صعب العبور) نشان از توجه براي توسعه و آباداني منطقه است.
وي ادامه داد: آهوران با مركزيت چانف در دي سال 1390 به بخش ارتقا پيدا كرده و در طول سه سال اخير پيشرفت هاي بسيار خوبي داشته است.
وي توجه بيشتر به توسعه و آباداني بخش آهوران را خواستار شد و خاطرنشان كرد: استقرار ادارات، صدور مجوز جايگاه سوخت، حل مشكلات آموزشي، برق، آب، راه و بهداشت از جمله خواسته هاي مردم اين منطقه است.
بخشدار آهوران نيز گفت: حدود 22 درصد از جمعيت بيش از 15 هزار نفري بخش آهوران زيرپوشش شبكه آب آشاميدني قرار دارند كه نسبت به ميانگين بيش از 70 درصدي كشور خيلي پايين است.
محمدعلي مباركي افزود: احداث شبكه آبرساني در روستاها مورد درخواست مردم بخش تازه تاسيس آهوران است.
وي بر حل مشكلات آب روستاها تاكيد كرد و افزود: خشكسالي خسارت سنگيني به بخش كشاورزي و حوزه آب وارد كرده است.
به گزارش ايرنا، افتتاح سايت 3g تلفن همراه، نمايندگي آموزش و پرورش چانف، كلنگ زني پروژه مجتمع آبرساني به چانف، شركت در همايش فرمانداران سراسر استان سيستان و بلوچستان، كلنگ زني احداث پل ورودي رودخانه رشكي نيكشهر، شركت در همايش تجليل از نقش آفرينان شركت كننده در نمايشگاه صنايع دستي و آداب و رسوم تهران از جمله برنامه هاي استاندار سيستان و بلوچستان در نيكشهر است.
استاندار سيستان و بلوچستان همچنين در سفر به نيكشهر پروژه برق رساني به روستاي ميرآباد نيكشهر را افتتاح و در جمع مردم بومي، كسبه و بازاريان اين شهرستان حضور پيدا كرد و از نزديك با مشاغل گوناگون از جمله حلواي نيكشهري آشنا شد.
به گزارش ايرنا شهرستان نيكشهر با 395 روستا، چهار بخش بنت، لاشار، آهوران و مركزي براساس سرشماري نفوس و مسكن آبان سال 1395 تعداد 141 هزار و 894 نفر جمعيت با 37 هزار و 207 خانوار در فاصله 510 كيلومتري جنوب زاهدان مركز استان سيستان و بلوچستان واقع شده است.
3043**6081 خبرنگار: رستم كريمي نژاد ** انتشار دهنده: حيدر سراياني

سرخط اخبار استان‌ها