اقلام غذايي ارسالي به سيل زدگان آذربايجان غربي 20 تن افزايش يافت

اروميه - ايرنا - رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر كشور گفت: مقرر شده بود 50 تن مواد غذايي براي امداد و كمك رساني به سيل زدگان استان آذربايجان غربي ارسال شود كه اين مقدار به 70 تن افزايش يافت.

مرتضي سليمي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين اقلام شامل كنسرو ، قند و شكر، حبوبات و برنج است.
وي اضافه كرد: همچنين علاوه بر اقلام غيرنقدي، يك ميليارد ريال كمك نقدي در اختيار جمعيت هلال احمر استان قرار داده مي شود.
وي با اشاره به تلاش جمعيت هلال احمر كشور در زمينه تقويت موجودي انبارهاي جمعيت هلال احمر استان از نظر مواد غذايي و اقلام زيستي بيان كرد: در بازديدهاي انجام شده از نظر اقلام زيستي هيچ مشكلي در بين سيل زدگان وجود ندارد و امداد رساني به نحو مطلوبي در آذربايجان غربي در حال اجراست.
وي اضافه كرد: 250 تيم جمعيت هلال احمر كشور در چهار استان آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، كردستان و اردبيل در حالت آماده باش براي كمك رساني هستند.
وي بيان كرد: هم اكنون 80 تخته چادر در اردوگاهي در اروميه داير شده و سيل زدگان در صورت اضطرار به اين مكان منتقل مي شوند.
رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر كشور با اشاره به انگيزه بالاي نيروهاي داوطلب جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي براي امداد رساني به سيل زده ها گفت: قايق هاي جمعيت هلال احمر نيز در مناطق سيل زده در آذربايجان غربي مستقر است تا در صورت نياز از آنها استفاده شود.
به گزارش ايرنا 10 هزار نفر از مردم آذربايجان غربي در روز جمعه و شنبه دچار سيل زدگي بر اثر طغيان ناگهاني رودخانه هاي استان شدند.
اين حادثه به جز يك مورد خسارت جاني در برنداشت ولي خسارت هاي بسياري به خانه هاي روستاييان راههاي روستايي و مزارع كشاورزان وارد كرده است.
تخريب سه پل بر اثر آب شكستگي در اروميه و اشنويه از نتايج جاري شدن سيلاب در روزهاي گذشته است.
7125/2093 **خبرنگار : طاهره نويد آرين ** انتشار دهنده: صابر چهرقاني