۲۷ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۴:۰۶
کد خبر: 82494828
۰ نفر
ره پیك: هیات های نظارت بر انتخابات اصل بی طرفی را رعایت كنند

تهران - ایرنا - معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان با توصیه به هیات های نظارت برای عدم ورود به دسته بندی ها و جناح های سیاسی و رعایت اصل بی طرفی گفت: مهمترین موضوع برای این شورا برگزاری انتخاباتی سالم و قانونی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سیامك ره پیك روز یكشنبه در مراسم افتتاح ستاد مركزی نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس برنامه زمانبندی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره ای مجلس، كارهای هیات نظارت به خوبی پیش رفته و تا امروز مشكل ویژه و حادی نداشته ایم.
وی با بیان اینكه كارها با دقت و برنامه ریزی پیش رفته است، گفت: امیدواریم از این به بعد و تا انتهای امر انتخابات، رسیدگی به شكایات و حصول نتیجه نهایی این مسیر ادامه یابد و نتیجه ای كارآمد برای نظام ایجاد شود.
ره پیك تصریح كرد انتظار می رود به صورت متناظر در همه استان ها، هیات های نظارت به صورت رسمی آغاز به كار كنند و آن ها نیز كارها را با دقت و سرعت انجام دهند.
وی خاطرنشان كرد: صرف نظر از برگزاری میان دوره ای انتخابات مجلس، آنچه كه در انتخابات ریاست جهموری مهم است برگزاری انتخابات بوده و بررسی صلاحیت ها طبق روال انجام می شود.
عضو هیات مركزی نظارت بر انتخابات با اشاره به اینكه در این هفته شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری تشكیل جلسه می دهد، گفت: تمامی امكانات و نیروی انسانی هیات های نظارت باید محدود به انتخاباتی سالم، امن، قانونی، عادلانه، منصفانه و با مشاركت بالا باشد.
وی به هیات های مركزی نظارت توصیه كرد كه تعاملی دوستانه با هیات های اجرایی داشته باشند و اظهار داشت: باید در مسیر برگزاری انتخابات قانون را رعایت كرد و از شاخصه های قانونگرایی رعایت بی طرفی و برگزاری سالم انتخابات است.
ره پیك تاكید كرد: هیات های نظارت از هر اقدامی كه شائبه خروج از قانون و طرفداری از شخص، گروه و جناحی بوجود می آورد، باید پرهیز كنند تا هویت شورای نگهبان مورد توجه قرار گیرد.
معاون اجرایی شورای نگهبان به تخلفات احتمالی در روز برگزاری انتخابات اشاره كرد و گفت: باید هیات های نظارت بر برگزاری انتخابات رصد كامل داشته باشند و برای بررسی تخلفات، مدارك مستند و دقیقی را به مراجع تصمیم گیری ارائه كنند.
سیام ** 9103**1429
خبرنگار: حمید شهریاری**انتشار:محسن طاهرزاده