۲۷ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۹:۵۵
کد خبر: 82494344
۰ نفر
احتمال آبگرفتگی مسیل ها و معابر در استان مركزی

اراك - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره كل هواشناسی استان مركزی گفت: براساس پیش بینی های صورت گرفته، به علت پدیده رگبار و بارش های بهاری شدید، روز یكشنبه احتمال سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی معابر در این استان دور از انتظار نیست.

رضا مرادی در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه های هواشناسی حاكی از عبور سامانه بارشی از نوار غربی و شمالی كشور دارد كه استان مركزی را با پدیده وزش باد و بارش های رگباری مواجه كرده است.
وی بیان كرد: بر این اساس بارش باران، رگبار، رعد و برق ، تگرگ و وزش باد شدید تا اواخر وقت روز یكشنبه در نقاط مختلف این استان رخ می دهد.
مسئول پیش بینی اداره كل هواشناسی استان مركزی ادامه داد: این سامانه بارشی از عصر امروز به تدریج از نقاط مختلف استان عبور خواهد كرد و ماندگاری آن در شمال و جنوب شرقی بیشتر است.
مرادی عنوان كرد: آشتیان با كمینه دمای پنج درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و محلات و دلیجان با بیشینه دمای 25 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهرهای این استان در 24 ساعت گذشته بوده است.
وی گفت: دمای هوای شهر اراك در حداقل دمای 24 ساعت گذشته به هفت درجه سانتیگراد بالای صفر و در حداكثر دما به 20 درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.
از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهرماه سال 95) تاكنون 263 و سه دهم میلیمتر بارندگی در استان مركزی به ثبت رسیده است.
3005/6013/خبرنگار: معصومه صفری***انتشار دهنده:مژگان حیدری