۲۶ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۱۵
کد خبر: 82493291
۰ نفر
منابع یمنی: 100 مزدور سعودی در حمله موشكی به «المخا» كشته شدند

تهران- ایرنا- منابع یمنی از كشته شدن بیش از 100 نفر از عناصر مزدور وابسته به ائتلاف سعودی در حمله موشكی رزمندگان یمن به شهر المخاء در غرب این كشور خبر دادند.

به گزارش ایرنا و به نقل از اعلام امروز (شنبه) خبرگزاری سبانت، یگان موشكی ارتش یمن و كمیته های مردمی وابسته به انصارالله روز چهارشنبه گذشته با شلیك یك فروند موشك بالستیك «قاهر ام2»، پایگاه عناصر مسلح و مزدور وابسته به دولت مستعفی و فراری یمن و ائتلاف سعودی را منهدم كردند.
خبرگزاری سبانت به نقل از منابع نظامی یمن درباره تعداد تلفات این حمله موشكی تخمین زد كه 100 نفر از عناصر مزدور از پای درآمدند.
یگان موشكی ارتش و كمیته های مردمی یمن اخیرا موشك بالستیك جدید «قاهر ام2» را رونمایی كرد و چندی پیش نیز برای نخستین بار با شلیك همزمان سه فروند از این نوع موشك، پایگاه هوایی «ملك خالد» در شهر خمیس مشیط در استان عسیر واقع در جنوب عربستان را هدف قرار داد.
حملات موشكی ارتش و رزمندگان یمنی علیه متجاوزان سعودی، واكنش طبیعی یك ملت به تجاوز غیرقانونی و حملات مخرب رژیم سعودی علیه مردم مظلوم یمن است.
ارتش و كمیته های مردمی یمن در عرصه های نظامی و سیاسی توانسته اند در برابر تجاوز آشكار ائتلاف «عربی – آمریكایی» به سركردگی عربستان مقتدرانه ایستادگی كند.
مقامات نظامی یمن بارها تاكید كردند كه واكنش‌های موشكی رزمندگان یمنی علیه متجاوزان سعودی تا زمان ادامه جنایات و حملات آل سعود علیه یمن ادامه دارد.
عربستان همراه با چند كشور عربی و آمریكا از ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این كشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت كرد.
این تجاوز نظامی تاكنون نتیجه ای جز كشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار نفر دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این كشور نداشته است.
خاورم/9414/1275
مترجم: جبار حسینی*انتشار دهنده: مجید جعفری