روز پر حادثه در دزفول / سه نفر غرق شدند يك نفر نجات يافت

دزفول - ايرنا - رودخانه دز در دزفول در نخستين حادثه در سال جديد سه قرباني گرفت.

به گزارش خبرنگار ايرنا در حادثه اي كه عصر جمعه در پايين دست رودخانه دز در اطراف پل شناور دزفول رخ داد كودكي 6 ساله حين شنا دچار حادثه شد.
مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري دزفول در تشريح اين حادثه گفت: در پي بروز حادثه براي اين كودك ، دايي وي كه در محل حضور داشت به ياري وي شتافت اما نتوانست كودك را نجات دهد و خود نيز دچار حادثه شده و به كمك افراد حاضر در محل در وضعيتي نامناسب از آب خارج شده و به بيمارستان منتقل شد.
گفته مي شود دايي اين كودك با 35 سال سن نيز در بيمارستان دزفول جان باخت.
عبدالحسين معظم فر افزود:اين حادثه ساعت 18:20 دقيقه عصر جمعه در حوالي پل شناور دزفول رخ داد و گروه غواصي آتش نشاني دزفول براي كمك در محل حاضر شدند اما بعلت تاريكي هوا امكان تجسس براي يافتن جسد كودك خردسال ميسر نشد.
مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري دزفول افزود: در حادثه اي ديگر مردي 50 ساله اهل شيراز و ساكن دزفول در بالادست سد تنظيمي و محدوده اردوگاه شهيد رجايي دزفول در رودخانه غرق شد.
معظم فر گفت: اين حادثه ساعت 16:30 دقيقه عصر جمعه به اين سازمان اطلاع داده شد و گروه غواصي سازمان آتش نشاني به محل حادثه اعزام شده و اقدام به گشت زني و غواصي نمود ولي پس از 2 ساعت به دليل تاريكي هوا جستجو بدون نتيجه پايان يافت.
معاون فرماندار دزفول نيز جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: در پي مفقود شدن اجساد 2 نفر در رودخانه دز به منظور جستجو براي يافتن اجساد غرق شدگان از نخستين ساعات بامداد روز شنبه دبي رودخانه دز كاهش خواهد يافت.
عبدالحسين پورركني افزود:گروه هاي غواصي و نيز صيادان محلي براي جستجو در رودخانه دز از ساعت هشت صبح روز شنبه وارد عمل مي شوند.
عظيم رضاي مرساق رئيس جمعيت هلال احمر دزفول نيز جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا از نجات جان جواني 20 سال اهل الوان شوش توسط ناجيان پايگاه ساحلي هلال احمر دزفول با همكاري ناجيان غريق علي كله خبر داد.
حسين بهاري پور مسئول شيفت پايگاه امداد ساحلي هلال احمر دزفول نيز گفت:در پي اين حادثه سه نفر از ناجيان هلال احمر با يك دستگاه آمبولانس به محل اعزام شده و غريق را از درون آب بيرون آورده و بوسيله قايق به ساحل منتقل كردند.
وي افزود: فرد حادثه ديده با انجام ارزيابي اوليه به علت كمبود اكسيژن سريعا به درمانگاه پايگاه ساحلي در بوستان علي كله منتقل شده و پس از انجام اكسيژن ترابي حال مصدوم رو به بهبود نهاد.
در عمليات نجات جان فرد حادثه ديده در رودخانه ، رضا فريدي و احسان اميري ديگر ناجيان همچنين سيدحسين سيدكوچكي مسئول ناجيان غريق بوستان علي كله مشاركت و همكاري داشتند.
با گرم شدن هوا در استان خوزستان بسياري از خانواده هاي خوزستاني با سفر به دزفول ساعاتي از اوقات فراغت خود را در ساحل رودخانه دز سپري مي كنند و برخي افراد به دليل شدت گرما اقدام به شنا در رودخانه دز مي نمايند.
دماي هوا در اولين ماه از فصل بهار در دزفول به حدود 40 درجه سانتيگراد نيز رسيده است.
رودخانه دز با وجود داشتن آبي سرد و زلال داراي نقاط عميق و حادثه خيزي است كه آشنا نبودن افراد به فن شنا و نيز نقاط حادثه خير اين رودخانه حوادث مرگباري را رقم مي زند.
پارسال بيش از 20 نفر در رودخانه دز و نيز كانالهاي آبياري كشاورزي شمال استان خوزستان جان خود را از دست دادند.
6068

سرخط اخبار استان‌ها