دبیركل جبهه جهادگران ایران اسلامی از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

تهران- ایرنا- دبیر كل جبهه جهادگران ایران اسلامی در واكنش به ثبت نام « محمود احمدی نژاد» در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری، از نامزدی این انتخابات انصراف داد.

به گزارش روزجمعه خبرنگار سیاسی ایرنا مستقر در ستاد انتخابات وزارت كشور، « وهاب عزیزی » دبیركل جبهه جهادگران ایران اسلامی با حضور در این ستاد از نامزدی دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.
در پی این انصراف ، روابط عمومی جبهه جهادگران ایران اسلامی بیانیه ای به شرح زیر منتشر كرد:
«همه ایرانیان سلام
به اطلاع ملت شریف ایران می رساند با تصمیم و تصویب شورای مركزی جبهه مردمی جهادگران به وهاب عزیزی دبیركل این جبهه ماموریت داده شد بود در دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری برای تشكیل دولت 'جوان' به عنوان كاندیدای 'جریان سوم' ثبت نام و شركت نمایند.
وهاب عزیزی در تبعیت از مصوبه شورای مركزی جبهه مردمی جهادگران، روز سه شنبه ۲۲ فروردین با مراجعه به ستاد انتخابات كشور مستقر در وزارت كشور به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم ثبت نام نمود كه در اعتراض به ثبت نام محمود احمدی‌نژاد، از رقابت های انتخابات ریاست جمهوری كنار رفت.»
قسمتی از سخنان وهاب عزیزی به شرح ذیل است:
« به آقای احمدی‌نژاد توصیه برادرانه می كنم: آقای احمدی نژاد برو، از صحنه سیاسی كشور دست بردار برو، از آنجایی كه هدف نهایی قاطبه مردم ایران از جمله جبهه جهادگران ایران اسلامی تحقق وحدت ملی پایدار، پویایی نظام و توسعه و تعالی كشور است.
وحدت ملی و اقتدار كشور هم در سایه انتخابات سالم و بدون حاشیه محقق می شود، متاسفانه روز دوم ثبت نام ریاست جمهوری با ورود تیم محمود احمدی نژاد به انتخابات، در فضای سیاسی كشور التهاب و نگرانی ایجاد شد.
همه ما می دانیم رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای در راستای مصالح عمومی كشور و انقلاب توصیه فرموده بودند آقای محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم ورود پیدا نكند.
محمود احمدی نژاد هم اعلام كرده بود از حكم مقام معظم رهبری تبعیت كرده و در انتخابات شركت نخواهد كرد، یك هفته قبل از انتخابات با اعلام حمایت از بقایی، احمدی نژاد عملا وارد جریان انتخابات شد و این امر، عدم تبعیت از رهبری بود.
روز ثبت نام هم در كمال ناباوری دیدیم احمدی نژاد در جلو چشم همگان خرد جمعی و شعور ملت را به سخره گرفته و در انتخابات ریاست جمهوری نام كرد. فردی كه هر لحظه عوض می شود ادامه حضورش در عرصه سیاسی كشور مخرب و خطرناك است.
بنابراین ضمن محكوم كردن اشتباه تاریخی احمدی نژاد مصلحت این است از رقابت مستقیم در انتخابات ریاست جمهوری كناره گیری كنم و با حمایت از فرد واجد شرایط دیگری در مقابل حركت بدعت گونه تیم احمدی نژاد مبارزه كنیم.»
«به این ترتیب وهاب عزیزی دبیركل جبهه جهادگران در اعتراض به ثبت نام محمود احمدی‌نژاد، انصراف خود از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم را با شورای مركزی مطرح نمود و در راستای حمایت از رهنمودهای مقام معظم رهبری، با انصراف ایشان موافقت شد.»
«مقرر گردید كلیه ستادهای جبهه جهادگران در سراسر كشور برای مشاركت حداكثری و برگزاری انتخابات پرشور و سالم به فعالیت خود ادامه دهند تا در فرصت مقتضی با حمایت از كاندیدای اصلح و واجد شرایطی دیگری در مقابل تیم انحرافی احمدی نژاد برای تعالی كشور مبارزه كنیم.»
«همچنین اضافه می شود جبهه جهادگران به عنوان 'جریان سوم' برای شوراهای اسلامی شهر تهران و دیگر كلانشهر ها لیست معرفی خواهد كرد.»
به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
سیام ** 6084**1561**
خبرنگار: امیر خان‌زاده**انتشار:مژگان توانا