۲۴ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۵:۵۲
کد خبر: 82491675
۰ نفر
حسن سبحانی داوطلب انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری شد

تهران-ایرنا- حسن سبحانی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات كشور در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نام نویسی كرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا مستقر در ستاد انتخابات كشور، حسن سبحانی‌ دكترای علوم اقتصادی و استاد تمام اقتصاد دانشگاه تهران و نماینده دوره‌های پنجم، ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی است.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی پس از نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: به منظور شتاب بخشیدن به حركت كند توسعه یافتگی ایران و جبران عقب ماندگی ها در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی كرده ام.
سبحانی افزود: به دلایل معین دوره توسعه یافتن كشور ما طولانی شده است و ما در نیل به توسعه یافتگی با تاخیر تاریخی مواجه هستیم.
وی ادامه داد: از این روز برای جبران این عقب ماندگی باید ملت ما انجام كارهای سختی را متعهد شود؛ بدون شك حداقل به یك دهه كوشش و كار و مشاركت نفس گیر ملت در همه ابعاد احتیاج است تا جامعه وارد مرحله توسعه یافتگی شود.
این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: تحقق این مهم تشكیل دولتی را می طلبد كه با تدبیر عالمانه و اخلاق مدارانه امور در كنار مردم مشكلات را حل و فصل كند.
سبحانی افزود: مساله امروز ملت آماده شدن برای بستن كمربند كار و تلاش و تحمل ریاضت و پرداخت هزینه های آزادی، استقلال و عدالت به منظور شتاب بخشیدن به حركت كند توسعه یافتگی ایران و جبران عقب ماندگی ها است و من تشكیل چنین دولتی را دنبال می كنم.
ثبت نام از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری روز سه شنبه در ستاد انتخابات كشور آغاز شد و تا 26 فروردین به مدت پنج روز از ساعت 8 تا 18 در محل وزارت كشور انجام می شود.
براساس اصل 115 قانون اساسی و ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری رجال مذهبی و سیاسی واجد شرایطی كه دارای شرایط 1- ایرانی الاصل بودن 2- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران 3- مدبر و مدیر بودن 4- داشتن حسن سابقه و امانت و تقوی 5- مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی كشور هستند، شخصا یا از طریق معرفی نماینده تام‌الاختیار می‌توانند جهت اعلام داوطلبی و تكمیل فرم پرسشنامه با همراه داشتن اصل شناسنامه و چهار برگ تصویر كلیه صفحات آن و 12 قطعه عكس 4*6 جدید كه در امسال گرفته باشند، به ستاد انتخابات كشور واقع در میدان فاطمی، ابتدای خیابان شهید گمنام، تالار بزرگ كشور مراجعه كنند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
سیام**9254**6084** خبرنگاران: سجاد خسروانیان و امیر خان زاده
انتشار: زهره محتشمی پور

سرخط اخبار سیاست