۲۴ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۳:۵۵
کد خبر: 82491553
۰ نفر
اشغالگران صهیونیست 6 جوان فلسطینی را در كرانه غربی بازداشت كردند

تهران- ایرنا- اشغالگران رژیم صهیونیستی، 6 جوان فلسطینی را در كرانه غربی بازداشت كردند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فلسطینی معا روز پنجشنبه اعلام كرد: نیروهای رژیم صهیونیستی با یورش به استان های كرانه غربی 6 جوان فلسطینی را بازداشت كرده و مدعی كشف سلاح های دست ساز در جنین شدند.
برپایه این گزارش، منابع امنیتی گفتند كه بازداشت شدگان در حزما شمال شرق قدس و بیت لحم و منطقه دورا در جنوب الخلیل بودند.
پلیس رژیم صهیونیستی به همراه سربازان این رژیم همچنین به منطقه سلواد در شمال شرق رام الله یورش برده و 3 خودرو مسروقه را به همراه 85 هزار شیكل (واحد پول اسرائیلی) كشف و ضبط كردند.
از سوی دیگر مركز اطلاع رسانی فلسطین اعلام كرد، نظامیان رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه به دانشگاه قدس در شهرك ابودیس حمله كرده و اقدام به سركوب دانشجویان این دانشگاه كردند كه در نتیجه آن ده ها دانشجو بر اثر استنشاق گاز اشك آور دچار خفگی شدند.
منابع محلی اعلام كردند: نظامیان رژیم صهیونیستی به خیابان مدارس در نزدیكی دانشگاه قدس حمله كرده و به سمت دانشجویان فلسطینی گاز اشك آور و گازهای سمی شلیك كردند كه در نتیجه آن شمار زیادی از دانشجویان دچار حالت خفگی شدند.
جمعی از شهرك نشینان یهودی نیز امروز پنجشنبه با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی در قدس اشغالی و حرم حضرت ابراهیم (ع) در شهر الخلیل تعرض كردند.
برپایه این گزارش، بیش از 100 شهرك نشین تندرو یهودی از ساعات اولیه صبح امروز (پنجشنبه) تحت حمایت شدید نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی از سمت باب المغاربه به مسجد الاقصی تعرض كردند.
همزمان با آن، هزاران شهرك نشین یهودی از جمله شماری از خاخام ها نیز به حرم حضرت ابراهیم (ع) در الخلیل یورش برده و اقدام به رقص و پایكوبی و آواز خوانی در داخل آن كردند.
شهرك نشینان در محوطه های مسجد الاقصی هم مراسم های آیین یهود را به جای آوردند.
این در حالی است كه روز گذشته نیز بیش از 300 شهرك نشین صهیونیست تحت رهبری موشه فیگلین و یهودا عصیونی دو شخصیت تندرو و افراطی یهودی به مسجد الاقصی یورش بردند.
خاورم**1408**
مترجم: اكرم كرمی**ناشر: مدنی