سردارسرلشكر صفوی : خلق و خو و تفكر شهید صیاد شیرازی بسیجی بود

تهران- ایرنا- دستیار و مشاورعالی فرماندهی كل قوا با بیان سیره ممتاز اخلاقی شهیدامیرسپهبد علی صیاد شیرازی گفت: خلق و خو و تفكر شهید صیاد شیرازی بسیجی بود.

به گزارش خبرنگاردفاعی ایرنا، سردارسرلشكرپاسدارسیدیحیی صفوی عصر چهارشنبه درهمایش مردمی تجلیل از امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی افزود: نحوه آشنایی من با این شهید والامقام ارتش اسلام به روزهای اول پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی در اصفهان بازمی گردد.
وی ادامه داد: شهیدصیاد شیرازی همرزم، همفكر و هم گام من بودند و ما با ایشان رفت و آمد خانوادگی داشتیم همچنین در دوران هشت سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی كردستان و جنوب كشور در كنار هم با دشمن نبرد كردیم.
دستیار و مشاورعالی فرماندهی كل قوا گفت: من با شهید صیاد شیرازی در رنج ها و مصیبت ها در استراحت و رزم و انجام ماموریت های مختلف روزهای و شب های سختی را سپری كردیم.
سرلشكر صفوی اضافه كرد: انصافا باید شهید صیاد شیرازی را یك انسان برگزیده خدا، یك انسان مطلوب اسلام و قرآن هم در اندیشه و تفكر، هم در اخلاق و رفتار، هم در منش فرماندهی و خرد و دانش نظامی و هم در شجاعت و هم در ارادتمند به ائمه المعصومین(ع) به ویژه حضرت مهدی (عج) و هم در عطوفت و مهربانی معرفی كرد.
وی گفت: شهید صیاد شیرازی یك انسان دلسوز، مومن، مردمدار و مردم یار بود به گونه ای كه مردم كردستان و بسیج ها عاشق این امیر سرفراز ارتش اسلام بودند.
سرلشكرصفوی گفت: امروز كه ۳۹ سال از جنگ تحمیلی می گذرد ما باید بتوانیم با برگزاری این همایش ها سیره عملی شهدا را به جوانان و نوجوانان بشناسیم كه اگر اینچنین شد كاری بس بزرگ و ماندگار كرده ایم.
در این مراسم علاوه بر تجلیل ازخانواده معظم 6 شهید والامقام، میزگردی با موضوع ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی و فرماندهی شهیدصیاد شیرازی با حضور همرزمان آن شهید والامقام ازجمله سردارسرلشكرپاسدارسیدیحیی صفوی دستیار و مشاورعالی فرمانده معظم كل قوا، امیرسرتیپ سیدحسام هاشمی از دوستان و همرزمان آن شهید والامقام و خانواده محترم شهید صیاد شیرازی برگزار شد.
اجتمام/1724/7029
خبرنگار: فرهاد شرف پور* انتشار: حسین فتح الهی