راه اندازي پايگاه خدمات اجتماعي تلفيقي در 30 شهر/خبرهاي خوش براي مددكاران

تهران - ايرنا - رئيس سازمان بهزيستي كشور گفت: طرح مراكز پايگاه هاي خدمات اجتماعي تلفيقي فردا بررسي و ابلاغ مي شود تا از هفته آينده در 30 شهر كشور راه اندازي شوند.

انوشيروان محسني بندپي روز چهارشنبه در حاشيه مراسم گراميداشت روز مددكار در سالن فرهنگي و ورزشي تلاش در جمع خبرنگاران افزود: اين پايگاه ها تلفيقي از خدمات سلامت روان، خدمات اجتماعي و خدمات توانبخشي مبتني بر جامعه موسوم به CBR خواهند بود.
وي خاطرنشان كرد: با گسترش اين مراكز مداخلات سازمان بهزيستي به صورت تخصصي، تلفيقي و علمي ارائه مي شود.
وي بدون نام بردن از 30 شهر گفت: اين پايگاه ها در شهرهايي راه اندازي مي شوند كه در آنها با مشكلاتي مانند نبود فرصت هاي برابر و رشد آسيب هاي اجتماعي روبرو هستيم.

**خبر خوش براي مددكاران
رئيس سازمان بهزيستي گفت: خبر خوش براي مددكاران اين است كه نقش آنان در برنامه ششم توسعه بسيار پررنگ ديده شده است. با بهره گيري از تخصص مددكاران مي توان رشد آسيب هاي اجتماعي - كه دغدغه همه مسئولان است- را مهار و كنترل و پيشگيري كرد.
محسني بندپي افزود: همچنين در آخرين روزهاي سال 95، هيات وزيران مصوبه اي داشته كه پس از طرح در شوراي عالي حقوق و دستمزد نسبت به افزايش حقوق نيروهاي برخي دستگاه ها از جمله بهزيستي و مددكاران اجتماعي اقدام شود كه اميد است از اين ظرفيت استفاده شده و حداكثر تا سقف 50 درصد بتوان اين افزايش ها را داشت.
وي در خصوص بيمه مددكاران اجتماعي نيز گفت: بيش از هفت هزار مددكار اجتماعي در سازمان بهزيستي مشغول هستند كه از اين امتياز قانوني برخوردارند و مددكاراني كه بصورت خريد خدمت با بهزيستي كار مي كنند مانند مددكاران اورژانس اجتماعي ، تمام امتيازات قانوني كار براي آنان اعمال مي شود.

**استخدام مددكاران در اورژانس اجتماعي
رئيس سازمان بهزيستي كشور در خصوص استخدام مددكاران اجتماعي نيز افزود: مجوز استخدام مددكاران اجتماعي را به ما ندادند اما آنان را به صورت خريد خدمت در 140 شهري كه مي خواهيم در آنها اورژانس اجتماعي راه اندازي كنيم، به كار مي گيريم.
محسني بندپي گفت: بطورمتوسط در هر پايگاه اورژانس اجتماعي ، پنج تا 6 مددكار مشغول كار خواهند شد.
وي يادآور شد: قرار است 140 اورژانس اجتماعي حداكثر تا پايان خردادماه جاري در كشور راه اندازي شود. اكنون فقط در حال پيگيري نحوه خريد ماشين اين پايگاه ها هستيم تا ساز و كار قانوني آن را پيدا كنيم.
اجتمام**9185**1569**خبرنگار: سادات حسيني خواه ** انتشار: علي حبيبي
*آگاهي از آخرين اخبار اجتماعي و حوادث ايران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعي ايرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

سرخط اخبار جامعه