بيش از هشت هزار خانوار كميته امدادي در هرمزگان  خودكفا شدند

بندرعباس- ايرنا - مديركل كميته امداد امام خميني(ره) هرمزگان گفت: در سال 95، هشت هزار و 139 خانوار تحت حمايت اين نهاد از محل تسهيلات خوداشتغالي كميته امداد، خودكفا شدند.

به گزارش ايرنا، علي الهياري چهارشنبه در جمع خبرنگاران با تشريح عملكرد اشتغال سال گذشته اين نهاد افزود: همچنين در اين مدت، يكهزار و 124 نفر از فرزندان مددجويان تحت حمايت از طريق مراكز كاريابي و تعامل با كارفرما مشغول به كار شده اند.
وي بيان داشت: 39 هزار و 795 مورد بازديد در سال گذشته از طرح هاي اشتغال استان انجام شده است كه اين اقدام بر اساس جدول زمان بندي انجام مي‌شود تا مددجويان بتوانند فعاليت‌ هاي خود را توسعه دهند.
مديركل كميته امداد هرمزگان اظهاركرد: اجراي طرح هاي خود اشتغالي و ايجاد فرصت هاي شغلي مناسب براي خانواده هاي نيازمند با برنامه هاي موثر و كارآمد همراه با مهارت آموزي در اولويت اهداف كميته امداد قرار دارد .
وي گفت: يكي از راهبردهاي توانمند سازي در كميته امداد ايجاد شغل براي مددجويان از طريق برنامه هاي كاريابي و تعامل با كارفرمايان است.
الهياري اضافه كرد: ارتباط مستقيم با كارفرما، اجراي طرح هاي اشتغال و خودكفايي براي مددجويان و اشتغال به كار مددجويان از طريق مراكز كاريابي از جمله اقدامات و فعاليت هاي حوزه اشتغال و خودكفايي اين نهاد است.
وي خاطرنشان كرد: كميته امداد در اجراي طرح هاي توانمندسازي و خوداتكايي مددجويان، نياز كارفرمايان به نيروي كار را تامين و مددجويان با فراگرفتن آموزش هاي لازم در مراكز فني و حرفه اي از طريق موسسه هاي كاريابي و شركت هاي خدماتي به صورت مستقيم به كارفرمايان معرفي و مشغول به كار مي شوند.
53 هزار خانوار تحت حمايت كميته امداد هرمزگان هستند.
7195/2094
خبرنگار: رقيه غلامي زاده **انتشار دهنده: هومن محمدكرمي