تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه نیازمند اقدام كارشناسی است

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری گفت: تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه نیازمند اقدام كارشناسی است، احتمالا نمایندگان به دنبال پاسخگو كردن این سازمان به مجلس هستند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری خانه ملت، به تازگی یكی از نمایندگان مجلس از تهیه طرحی با 200 امضا خبر داده كه بر اساس آن سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه تبدیل شود.
زهرا احمدی پور در واكنش به این موضوع گفت: گرچه اطلاع ندارم این تبدیل با چه رویكردی مورد توجه نمایندگان مجلس قرار گرفته اما معتقدم نظریه تغییر ساختار سازمان با هدف انجام مناسب‌تر تكالیف و وظایف نیازمند بررسی‌های كارشناسی است.
وی افزود: سازمان میراث فرهنگی براساس اهداف و وظایف تعریف‌شده فعالیت می‌كند و با این اوصاف احتمالا از آنجا كه سازمان به لحاظ قانونی وظیفه پاسخگویی به مجلس ندارد، نمایندگان بدنبال تبدیل آن به وزارتخانه هستند.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاكید كرد: تفاوت فعالیت در قالب سازمان با وزارتخانه باید عینی شود در حالیكه سازمان در شرایط كنونی خود را قائل به پاسخگویی به مجلس دانسته و اهداف مشخص را دنبال می‌كند.
وی ادامه داد: تغییر ماهیت اداری سازمان و اصلاح ساختار اداری، الزامات مطالعاتی خاصی را می‌طلبد، به همین دلیل باید قبل از هر اقداماتی این مطالعات با دسته بندی انجام شود تا بتوان در ادامه تصمیم‌گیری كرد.
فراهنگ ** 3079 ** دریافت كننده: علی اسدی * انتشار: امید غیاثوند