8678 شغل جدید ثمره برنامه های اقتصاد مقاومتی سال 95 در زنجان است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: هشت هزار و 678 شغل جدید ثمره اقداماتی است كه با اجرای برنامه های اقتصاد مقاومت طی سال گذشته در این استان ایجاد شد.

اسدالله درویش امیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته با اجرای طرح رونق تولید و برگزاری مستمر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اقدامات اساسی بسیاری برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، فعال سازی ظرفیت های نیمه فعال و افزایش توان تولید آنها انجام شد.
وی یادآورشد: از دیگر ثمره های این اقدامات این است كه از هفت هزار و 100 شغل متزلزل در زنجان حمایت و به تبع آن از بیكاری این تعداد شاغل جلوگیری شد.
درویش امیری اظهار كرد: با اجرای طرح رونق تولید و افزایش ظرفیت فعالیت واحدهای تولیدی، برای چهار هزار و 828 نفر شغل جدید ایجاد شد.
استاندار زنجان گفت: از سوی دیگر با تسهیلاتی كه كمیته امداد به مددجویان خود بابت اشتغالزایی داد، 2 هزار و 200 نفر مشغول به كار شدند.
وی خاطرنشان كرد: یكی دیگر از درگاه هایی كه به اشتغالزایی در زنجان كمك كرد، تسهیلات اشتغالزایی صندوق كارآفرینی مهر به كارگاه های دارای 5 نفر و كمتر شاغل بود.
درویش امیری ادامه داد: با تسهیلاتی كه این صندوق به متقاضیان داد، زمینه اشتغال یك هزار و 650 نفر فراهم شد.
استاندار زنجان گفت: انتظار می رود این روند در سال جاری با شتاب و همت بیشتری پیگیری شود و در سال 96 بتوان شاهد اشتغالزایی برای تعداد بیشتری از افراد بود.
وی تاكید كرد: این میزان اشتغالزایی مستقیم، یكی از ثمرات تلاش دولت تدبیر و امید برای تحقق مفاد اقتصاد مقاومتی در استان محسوب می شود.
3001/6085
خبرنگار: مینا افشاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

سرخط اخبار اقتصاد