توليد آثار هنري با رويكرد كاهش آسيب هاي اجتماعي در جشنواره ملي موج

بندرعباس- ايرنا- مديركل امور اجتماعي استانداري هرمزگان گفت: جشنواره ملي موج با هدف توليد آثار هنري با رويكرد كاهش آسيب هاي اجتماعي در بندرعباس برگزار مي شود.

به گزارش سه شنبه خبرنگار ايرنا، منصور اخلاقي پور در نشست كميته اجرايي جشنواره ملي موج اظهار داشت: ماهيت اين جشنواره اثرگذاري بر قشر هنرمندان براي تشويق آنها به توليد آثار هنري با رويكرد كاهش آسيب هاي اجتماعي از جمله طلاق، اعتياد، حاشيه نشيني، آسيب هاي نوپديد و ... مي باشد.
وي افزود: در كنار اين هدف به گونه برنامه ريزي شده تا آثار برگزيده در مناطق و محلات آسيب خيز شهر ، بوستان غدير بندرعباس، پايگاه هاي اجتماعي بهزيستي و زندان ها اجرا شود.
اخلاقي پور تصريح كرد: ظرفيت هاي بالقوه و بالفعل مردم استان هرمزگان در رشته هاي مختلف هنري در كشور كم نظير است و كمتر استاني را سراغ داريم كه چنين مجموعه اي از ظرفيت هاي هنري را يكجا در خود داشته باشد.
وي اضافه كرد: هرمزگان با اين ظرفيت هنري نياز داشت تا يك جشنواره هنري چند جانبه در سطح ملي و حتي بين المللي را ميزباني كند كه اين مهم با پيگيري و حمايت بهزيستي كشور ، وزارت كشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس اجرايي شد.
مديركل بهزيستي استان هرمزگان نيز در اين نشست بر كنترل محتوايي آثار برگزيده تاكيد كرد و بيان داشت: در كنار نگاه فني و كارشناسانه به جنبه هنري آثار ارسالي به دبيرخانه جشنواره، اين آثار به لجاظ محتوايي و از ديدگاه جامعه شناختي و روان شناختي نيز مورد بررسي قرار گيرد تا بتوانيم بيشترين بازخورد و اثربخشي را در اين زمينه داشته باشيم.
مهين عسكري يادآور شد: آثار برگزيده در اين جشنواره مي تواند در آينده مورد بهره برداري فرهنگي در مراكز بهزيستي ساير استان هاي سراسر كشور قرار گيرد كه در اين راستا مي بايست آثار دسته بندي و از ديدگاه مخاطبين خاص بهزيستي ارزيابي شوند.
وي با بيان اينكه پايگاه هاي اجتماعي بهزيستي جهت اجراي عموم آثار برگزيده، آماده سازي شده ، تاكيد كرد: قطعا ارائه بسته هاي حمايتي با پيوست فرهنگي مناسب مي تواند بر مددجويان بهزيستي اثرگذاري به مراتب بيشتري داشته باشد كه در اين رابطه آثار مورد بازبيني مجدد قرار مي گيرند.
عسكري خاطر نشان كرد: بسياري از آثار به ويژه در زمينه فيلم كوتاه و عكس، قابليت انتشار در فضاي مجازي را دارند كه مي توان از طريق اين شبكه گسترده ارتباطي ، پيام جشنواره را به عموم مردم و مخاطبين بيشتري منتقل كرد.
جشنواره ملي موج از 26 تا 28 فروردين امسال به ميزباني بندرعباس در چهار بخش فيلم كوتاه، عكس، تئاتر و موسيقي برگزار مي شود.
آثار ارسالي به دبيرخانه اين جشنواره از 28 استان مختلف كشور بوده كه از 11 استان آثار برگزيده وجود دارد .
دبيرخانه اين جشنواره از اوايل سال 95 داير و شروع به فعاليت كرده است.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسيني انتشاردهنده: خليل تنيده